|  MN  |  Zostaw komentarz

Tytani wygrywają w Szczecinie

zdjęcie nadesłane

W niedzielę, 24 marca, odbył się VII Turniej Polskiej Ligi Rugby 7. W turnieju zwyciężyli gnieźnieńscy Tytani. Jednak ze względu na małą liczbę drużyn (5 – przyp. aut.) turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Drużyna z Gniezna nie przegrała żadnego z 4 spotkań!

Pierwszy mecz Tytani wygrali 35:10 z Rugby Biesal. Mecz był przez większą część czasu pod kontrolą gnieźnian, ale na koniec I połowy zawodnik z Gniezna zobaczył żółtą kartkę i Tytani grali w osłabieniu. Jednak w drugiej części meczu ponownie przejęli kontrolę nad zawodami.

Drugi mecz to pojedynek z gospodarzami, Kaskadą Szczecin, który Tytani wygrali 19:12. Mecz wygrywany przez gnieźnian do przerwy 14:0 zaczął robić się nerwowy w drugiej połowie. W pewnym momencie przewaga stopniała tylko do 2 punktów, ale pod koniec spotkania chłodną głową wykazał się Michał Ciesielski i zdobył zwycięskie przyłożenie.

W trzecim spotkaniu gnieźnianie zmierzyli się z liderem Polskiej Ligi Rugby 7 – PG Ogniwem Sopot. Mecz był od początku kontrolowany przez rugbystów z I stolicy, choć wynik końcowy to tylko 20:17 dla Tytanów.

W ostatnim swoim meczu niedzielnego turnieju Tytani zagrali z wiceliderem ligi KSRC Koszalin. Tego dnia nie dowiedzieliśmy się, która z drużyn jest lepsza, ponieważ mecz skończył się remisem 17:17. Dla gnieźnian był to jednak zwycięski remis! Tytan Gniezno dopisuje 20 punktów do ligowej tabeli i umacnia się na 3 miejscu.

„Zagraliśmy turniej po kilku miesiącach przerwy od grania. Co prawda spożytkowaliśmy ten czas jak nigdy – jednostki boiskowe, siłownia, bieganie, ale nie potrafiliśmy ocenić zawczasu jak to przełoży się na formę na boisku. Bardzo mnie cieszy, że zagrali dziś wszyscy zawodnicy. Pokazaliśmy ogromną dojrzałość drużynową i byliśmy konsekwentni od początku do końca turnieju. Za 3 tygodnie zagramy turniej w Gdańsku.” – podsumował start Tytanów w Szczecinie debiutujący w roli trenera Jędrzej Niedzielski.

GKR Tytan Gniezno zagrał w następującym składzie: Bakowski Łukasz, Bednarski Maciej, Ciesielski Michał, Dziel Łukasz, Graczyk Sebastian, Kąkol Marcin, Kędziora Dawid, Męclewicz Dominik, Niedzielski Jędrzej, Nowakowski Jakub, Pawlak Przemysław, Tetzlaw Marcin.