|  MN  |  Zostaw komentarz

Tytanki utrzymują 3. miejsce w Mistrzostwach Polski!

W sobotę, 27 kwietnia, zawodniczki Tytana Gniezno udały się na czwartą z sześciu rund Mistrzostw Polski Kobiet U16 Rugby 7. Tym razem turniej rozgrywany był w Rudzie Śląskiej.

Nasze zawodniczki trafiły do pierwszej grupy, gdzie zmierzyły się z Błyskawicami Rugby Rzeszów oraz Venol Atomówkami Łódź. W rywalizacji z Błyskawicami Tytanki zwyciężyły 29:17. Kolejne starcie nie należało do szczęśliwych. Zwyciężyły w nim zawodniczki z Łodzi, kończąc mecz wynikiem 17:36.

Ciemne chmury pozostały nad zawodniczkami z Gniezna jeszcze w meczu półfinałowym. Zmierzyły się w nim z Amazonkami Budowlani Lublin, gdzie Tytanki uległy 12:36. Tym samym uniemożliwiło to dostanie się do finału, lecz rozegranie meczu o 3. miejsce. W tym spotkaniu, mierząc się z gospodyniami – KS Rugby Ruda Śląska, to nasze zawodniczki osiągnęły pewne zwycięstwo z wynikiem 38:5.

Do końca rozgrywek zostały jeszcze dwa turnieje, a Tytanki na tę chwilę zajmują 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Zdobycie medalu MP byłoby wielką nagrodą dla dziewczyn w ich debiutanckim sezonie. Następny turniej odbędzie się 25 maja w Olsztynie.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z Gniezna i okolic na treningi rugby! Trenujemy w poniedziałki i czwartki o 18:30. Przyjdź i spróbuj!