|  MKS PR  |  Zostaw komentarz

Derby dla Gniezna

źródło: MKS PR / fot. Agencja Off Book

Nie było zaskoczenia podczas spotkania pomiędzy ekipami z Kalisza, a Gniezna. Żółto-czarne pewnie pokonały swoje rywalki 24:36.

Początkowa faza niedzielnego meczu była wyrównana. Worek z bramkami już w pierwszej minucie otworzyła zawodniczka gospodyń, Wiktoria Witkowska. Jednak Pszczoły szybko odpowiedziały i po chwili to one prowadziły 1:2 (3’). Starcie do 20. minuty toczyło się na zasadzie „bramka za bramkę”, a na tablicy wyników widniał remis (9:9, 19’). W tym momencie podopieczne Roberta Popka „wrzuciły” wyższy bieg i w krótkim czasie wyszły na pięciobramkowe prowadzenie (9:14, 24’). Gnieźnianki nie oddały prowadzenia do końca pierwszej części spotkania, a do szatni zawodniczki obu drużyn schodziły przy wyniku 14:17.

W drugiej połowie zaskoczenia nie było. Szczypiornistki z Pierwszej Stolicy Polski kontynuowały swoją bardzo dobrą grę. Mocna obrona, a także skuteczność w ataku doprowadziło do sytuacji, że już po 40. minucie na tablicy wyników widniała siedmiobramkowa przewaga gnieźnianek (17:24, 42’). Do końca spotkania Żółto-czarne tylko i wyłącznie powiększyły swoją przewagę i triumfowały w Derbach Wielkopolski 24:36.

Najwięcej bramek dla gnieźnieńskiej drużyny zdobyły Żaneta Lipok (8) oraz utalentowana Zofia Bartkowiak (7). Natomiast po stronie gospodyń prym w ataku wiodła zawodniczka oznaczona numerem 18 – Elena Gjorgievska. Ponadto na pochwałę zasługują również bramkarki z Gniezna. Daria Konieczna oraz Aleksandra Hypka zakończyły spotkanie mając kolejno 50% oraz 39% skuteczności.

Na kolejne spotkanie podopiecznych Roberta Popka w ORLEN Superlidze Kobiet będzie trzeba trochę poczekać, ponieważ najbliższe starcie z MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski zostało przesunięte, a o nowej dacie klub będzie informował w mediach społecznościowych.

Nie oznacza to jednak, że kibice w Gnieźnie nie doświadczą w najbliższym czasie emocji związanych z piłką ręczną. Już w najbliższy weekend MKS URBIS Gniezno rozegra dwa spotkania w ramach 1/32 Pucharu Europejskiego EHF. Na przeciwko gnieźnianek staną zawodniczki AEP Panorama Saloniki, a ich pierwsze starcie odbędzie się już w piątek, 11 października o godzinie 19:00. Rewanż nastąpi dwa dni później, o godzinie 15:00.

Energa Szczypiorno Kalisz: Abramovic, Osowska – Gjorgievska (7), Gliwińska (4), Witkowska (3), Kaczmarek (3), Costa Pereira (3), Sanches Bispo (2), Trbovic (2), Petroll, Czapracka

MKS URBIS Gniezno: Hypka, Konieczna – Lipok (8), Bartkowiak (7), Kuriata (4), Cygan (4), Wabińska (3), Szczepanik (3), Musiał (2), Nurska (2), Schlabs (1), Głębocka (1), Matysek (1), Tanaś, Hartman, Świerżewska