Tag: centrum miasta
W piątkowy ranek służby zostały wezwane do zdarzenia drogowego w centrum Gniezna – na ruchliwym skrzyżowaniu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.
Gdzie domy i bloki, a gdzie handel i zieleń? Konsultacje społeczne w sprawie Planu Ogólnego Miasta Gniezna
Mieszkańcy Gniezna są zaproszeni do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Planu Ogólnego Miasta Gniezna. Dokument będzie wyznaczał kierunki rozwoju przestrzennego miasta na kolejne lata i wpłynie m.in. na przyszłą zabudowę, inwestycje oraz zagospodarowanie przestrzeni publicznych.
„Kocie znaki” na ulicach. Prywatna inicjatywa i finanse, a miejskie wsparcie
Znaki, czy raczej tablice informujące o obecności kotów na ulicach Gniezna, pojawiły się przy różnych punktach na terenie miasta. W centrum, na przedmieściach i to często w miejscach… z zaskoczenia. Tak jak to koty mają w zwyczaju, dlatego do kierowców mają one apelować o zwolnienie. Władze miasta przekazały, skąd ta inicjatywa i kto wyłożył swoje prywatne pieniądze.
Zmiany w organizacji ruchu w centrum Gniezna. Kierowcy znów zaparkują na objeździe
W związku z głosami mieszkańców, od 25 czerwca w rejonie ulic św. Wawrzyńca, Podgórnej i Słomianka zacznie obowiązywać nowa, czasowa organizacja ruchu. Zmiany związane są z trwającą budową kanalizacji deszczowej w centrum miasta i mają ułatwić dojazd do posesji oraz poruszanie się po obszarze objętym inwestycją.
Ulica Franciszkańska: PEC planuje ułożyć ciepłociąg. Miasto chce skorzystać i przeprowadzi remont drogi
Od ponad dwóch lat czeka dokumentacja na przebudowę ul. Franciszkańskiej, na której bruk nieustannie wypada z nawierzchni. Teraz PEC planuje ułożenie ciepłociągu i korzystając z tej okazji, Miasto chciałoby wyremontować drogę – środki pojawiły się z oszczędności na innej inwestycji.
Plan filmowy na ulicach Gniezna. Realizatorzy pojawią się w kilku miejscach
W Gnieźnie rozpoczęły się zdjęcia do nowej produkcji filmowej. Ekipa realizacyjna działa już na jednej z ulic w centrum miasta, a docelowo mają się pojawić w kilku punktach miasta. Biorą w nim udział aktorzy młodego pokolenia.
Przyszli inżynierowie na placu budowy. Wizyta studentów w centrum Gniezna
Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odwiedzili plac budowy jednej z największych obecnie realizowanych inwestycji infrastrukturalnych w centrum Gniezna. Wizyta była okazją do poznania od kulis prac związanych z budową kanalizacji deszczowej oraz wyzwań, jakie towarzyszą prowadzeniu robót w historycznej części miasta.
Znamy wykonawcę rewitalizacji Parku Miejskiego
Po kilku tygodniach od otwarcia ofert wybrano wykonawcę rewitalizacji Parku Miejskiego im. gen. Władysława Andersa. Inwestycja, będąca jednym z najważniejszych elementów projektu „Gniezno, klimatycznie!”, zrealizowana zostanie za prawie 19 mln złotych. Dokładne etapy zamykania terenu na czas prowadzonych prac poznamy w poniedziałek.
Miłośnicy historii odkrywali dzieje ulicy Błogosławionej Jolenty
Kilka dni temu, w ramach programu wydarzeń związanych z Błogosławioną Jolentą, odbył się spacer z przewodnikiem po Szlaku Piastowskim, Krzysztofem Zalaszewskim. Tym razem bohaterką spotkania była – co oczywiste – ulica Błogosławionej Jolenty. To miejsce, którego historia sięga znacznie dalej niż czas wytyczenia samej ulicy.
Wkrótce Park Miejski zostanie częściowo zamknięty. Odbędzie się spotkanie informacyjne
Jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc rekreacji w Gnieźnie czekają duże zmiany, a to oznacza czasowe zamknięcia tego terenu. Mieszkańcy są zaproszeni na spotkanie informacyjne, które zaplanowano na najbliższy poniedziałek 22 czerwca. Zostanie ono poświęcone planowanej rewitalizacji Parku Miejskiego im. gen. Władysława Andersa.
Jeden z wyjazdów z centrum zamknięty. Spore utrudnienia w śródmieściu
Zgodnie z zapowiedziami, od poniedziałkowego ranka przejazd ulicą Słomianka został zamknięty, a kierowcy muszą korzystać z wyznaczonych objazdów. Utrudnienia związane są z budową kanalizacji deszczowej i obejmują sporą część śródmieścia i potrwają kilka miesięcy. Zmiany dotknęły również pasażerów komunikacji miejskiej.
Piętnaście dań inspirowanych czasami Piastów. Rusza „Uczta Chrobrego”
Po sukcesie ubiegłorocznej odsłony projektu „Uczta Chrobrego”, Gniezno ponownie zaprasza mieszkańców i turystów do odkrywania smaków inspirowanych epoką pierwszych Piastów. Tegoroczna akcja potrwa przez całe wakacje – od czerwca do sierpnia – a w lokalnych restauracjach będzie można skosztować piętnastu wyjątkowych dań i deserów nawiązujących do czasów Bolesława Chrobrego.













