Przejdź do treści głównej

Tag: centrum miasta

Gdzie domy i bloki, a gdzie handel i zieleń? Konsultacje społeczne w sprawie Planu Ogólnego Miasta Gniezna

Mieszkańcy Gniezna są zaproszeni do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Planu Ogólnego Miasta Gniezna. Dokument będzie wyznaczał kierunki rozwoju przestrzennego miasta na kolejne lata i wpłynie m.in. na przyszłą zabudowę, inwestycje oraz zagospodarowanie przestrzeni publicznych.

Czytaj dalej

„Kocie znaki” na ulicach. Prywatna inicjatywa i finanse, a miejskie wsparcie

Znaki, czy raczej tablice informujące o obecności kotów na ulicach Gniezna, pojawiły się przy różnych punktach na terenie miasta. W centrum, na przedmieściach i to często w miejscach… z zaskoczenia. Tak jak to koty mają w zwyczaju, dlatego do kierowców mają one apelować o zwolnienie. Władze miasta przekazały, skąd ta inicjatywa i kto wyłożył swoje prywatne pieniądze.

Czytaj dalej

Zmiany w organizacji ruchu w centrum Gniezna. Kierowcy znów zaparkują na objeździe

W związku z głosami mieszkańców, od 25 czerwca w rejonie ulic św. Wawrzyńca, Podgórnej i Słomianka zacznie obowiązywać nowa, czasowa organizacja ruchu. Zmiany związane są z trwającą budową kanalizacji deszczowej w centrum miasta i mają ułatwić dojazd do posesji oraz poruszanie się po obszarze objętym inwestycją.

Czytaj dalej

Ulica Franciszkańska: PEC planuje ułożyć ciepłociąg. Miasto chce skorzystać i przeprowadzi remont drogi

Od ponad dwóch lat czeka dokumentacja na przebudowę ul. Franciszkańskiej, na której bruk nieustannie wypada z nawierzchni. Teraz PEC planuje ułożenie ciepłociągu i korzystając z tej okazji, Miasto chciałoby wyremontować drogę – środki pojawiły się z oszczędności na innej inwestycji.

Czytaj dalej

Plan filmowy na ulicach Gniezna. Realizatorzy pojawią się w kilku miejscach

W Gnieźnie rozpoczęły się zdjęcia do nowej produkcji filmowej. Ekipa realizacyjna działa już na jednej z ulic w centrum miasta, a docelowo mają się pojawić w kilku punktach miasta. Biorą w nim udział aktorzy młodego pokolenia.

Czytaj dalej

Przyszli inżynierowie na placu budowy. Wizyta studentów w centrum Gniezna

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odwiedzili plac budowy jednej z największych obecnie realizowanych inwestycji infrastrukturalnych w centrum Gniezna. Wizyta była okazją do poznania od kulis prac związanych z budową kanalizacji deszczowej oraz wyzwań, jakie towarzyszą prowadzeniu robót w historycznej części miasta.

Czytaj dalej

Znamy wykonawcę rewitalizacji Parku Miejskiego

Po kilku tygodniach od otwarcia ofert wybrano wykonawcę rewitalizacji Parku Miejskiego im. gen. Władysława Andersa. Inwestycja, będąca jednym z najważniejszych elementów projektu „Gniezno, klimatycznie!”, zrealizowana zostanie za prawie 19 mln złotych. Dokładne etapy zamykania terenu na czas prowadzonych prac poznamy w poniedziałek.

Czytaj dalej

Miłośnicy historii odkrywali dzieje ulicy Błogosławionej Jolenty

Kilka dni temu, w ramach programu wydarzeń związanych z Błogosławioną Jolentą, odbył się spacer z przewodnikiem po Szlaku Piastowskim, Krzysztofem Zalaszewskim. Tym razem bohaterką spotkania była – co oczywiste – ulica Błogosławionej Jolenty. To miejsce, którego historia sięga znacznie dalej niż czas wytyczenia samej ulicy.

Czytaj dalej

Wkrótce Park Miejski zostanie częściowo zamknięty. Odbędzie się spotkanie informacyjne

Jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc rekreacji w Gnieźnie czekają duże zmiany, a to oznacza czasowe zamknięcia tego terenu. Mieszkańcy są zaproszeni na spotkanie informacyjne, które zaplanowano na najbliższy poniedziałek 22 czerwca. Zostanie ono poświęcone planowanej rewitalizacji Parku Miejskiego im. gen. Władysława Andersa.

Czytaj dalej

Jeden z wyjazdów z centrum zamknięty. Spore utrudnienia w śródmieściu

Zgodnie z zapowiedziami, od poniedziałkowego ranka przejazd ulicą Słomianka został zamknięty, a kierowcy muszą korzystać z wyznaczonych objazdów. Utrudnienia związane są z budową kanalizacji deszczowej i obejmują sporą część śródmieścia i potrwają kilka miesięcy. Zmiany dotknęły również pasażerów komunikacji miejskiej.

Czytaj dalej

Piętnaście dań inspirowanych czasami Piastów. Rusza „Uczta Chrobrego”

Po sukcesie ubiegłorocznej odsłony projektu „Uczta Chrobrego”, Gniezno ponownie zaprasza mieszkańców i turystów do odkrywania smaków inspirowanych epoką pierwszych Piastów. Tegoroczna akcja potrwa przez całe wakacje – od czerwca do sierpnia – a w lokalnych restauracjach będzie można skosztować piętnastu wyjątkowych dań i deserów nawiązujących do czasów Bolesława Chrobrego.

Czytaj dalej