Tag: gmina kłecko
Policjanci i prokuratura prowadzą postępowanie w sprawie zdarzenia, które miało miejsce kilka dni temu na terenie Gniezna – jeden z mężczyzn został pobity przez młodszego od siebie, który wcześniej był jego szefem. Poszkodowany trafił do szpitala.
Noworoczne spotkanie OSP z powiatu gnieźnieńskiego
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kłecku odbyło się coroczne spotkanie przedstawicieli ochotniczych straży pożarnych. Wydarzenie zgromadziło druhów z jednostek z całego powiatu i było okazją do podsumowań, wyróżnień za działalność oraz integracji środowiska strażackiego.
W Kłecku powstają budynki z mieszkaniami komunalnymi
W sumie 84 lokali mieszkalnych powstanie w kilku budynkach, które są stawiane przez Gminę Kłecko w rejonie ul. Cichej i Ustronie w tejże miejscowości. Mury już stoją, a obecnie w części z nich trwają już prace wewnętrzne. Wszystko ma zostać wykonane do tegorocznych wakacji.
We wtorek niektóre gminy także odwołały zajęcia w szkołach
Warunki pogodowe sprawiły, że w części gmin powiatu zdecydowano o dalszym wstrzymaniu komunikacji i tym samym zawieszeniu zajęć w placówkach edukacyjnych. W samym Gnieźnie lekcje w podstawówkach oraz szkołach średnich odbywają się planowo.
Wielogodzinne, wieczorne poszukiwania zaginionego
W środowy wieczór liczne służby zostały zaangażowane do poszukiwania mężczyzny z rejonu Kłecka, którego życie mogło być w niebezpieczeństwie. Do działań zaangażowano policjantów, strażaków, psy tropiące, a także Grupę Ratowniczą PCK z Poznania.
Kłecko ma już swój w pełni dostępny defibrylator
Gmina Kłecko wzbogaciła się o kolejne urządzenie AED, które może uratować życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Defibrylator jest pierwszym w gminie Kłecko, który jest cały czas na zewnątrz i dostępny całą dobę.
Zderzenie w Dębnicy. Jedno z aut wypadło za płot posesji
W poniedziałkowe południe na skrzyżowaniu dwóch lokalnych dróg w Dębnicy w gminie Kłecko doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Siła uderzenia była na tyle duża, że jedno z nich wpadło na posesję.
Zamknięcie odcinka szosy Gniezno – Kiszkowo. Wyznaczono objazdy
Od najbliższego czwartku zmotoryzowani muszą nastawić się na utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 197. W miejscowości Komorowo planowane jest zamknięcie odcinka tej szosy z uwagi na prowadzone prace. Utrudnienia mają potrwać co najmniej trzy tygodnie – wszystko zależne jest od warunków pogodowych.
Pani Jadwiga świętowała 103. urodziny
8 października był dniem szczególnym dla jednej z najstarszych mieszkanek gminy Kłecko. Tego dnia Pani Jadwiga obchodziła swoje 103. urodziny – była to okazja do szczególnych gratulacji i życzeń zdrowia dla seniorki.
Miał sądowy zakaz, ale kierował. 20-latek usłyszał już wyrok
Tryb przyspieszony i rok pozbawienia wolności dla 20-letniego, który zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wobec zatrzymanego kilka dni temu przez policjantów młodego obywatela Ukrainy, nie było taryfy ulgowej.
Likwidacja azbestu – skorzystaj z dotacji. Trwa przyjmowanie zgłoszeń
Trwa akcja likwidacji wyrobów zawierających azbest, które znajdują się na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Każdy, kto posiada eternit lub jakiekolwiek inne materiały zawierające azbest, może liczyć na ich demontaż i utylizację w pełnej kwocie. Wnioski należy składać w odpowiednim urzędzie gminy.
Śmiertelny wypadek w gospodarstwie – mężczyzna stratowany przez byki
W czwartkowe popołudnie doszło do tragicznego zdarzenia z udziałem zwierząt hodowlanych, które poturbowały zajmującego się nimi mężczyznę. Ten w wyniku tego zmarł.













