Tag: komenda powiatowa psp gniezno
Czerwone wozy i możliwość zajrzenia do miejsc na co dzień niedostępnych, a przy tym profilaktyka i wiedza – z okazji Dnia Dziecka, ramach wydarzenia „Strażacy Dzieciom”, najmłodsi mogli nie tylko dobrze się bawić, ale także poznać zasady bezpieczeństwa i specyfikę tej wyjątkowej służby.
Strażacy zapraszają na Dzień Dziecka do komendy
Wozy strażackie, pokazy ratownicze i możliwość poznania pracy ratowników od kulis – takie atrakcje czekają na uczestników wydarzenia „Strażacy Dzieciom” w Gnieźnie. Impreza organizowana z okazji Dnia Dziecka ma połączyć zabawę z edukacją i promocją zasad bezpieczeństwa.
Medale, awanse i podziękowania. Strażacy z Gniezna obchodzili swoje święto
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbyły się dziś powiatowe obchody Dnia Strażaka. Uroczystość była okazją do podziękowania funkcjonariuszom za ich codzienną służbę oraz wręczenia awansów, odznaczeń i wyróżnień dla pełniących służbę w gnieźnieńskiej jednostce, ale nie tylko.
Scenariusz: wypadek. Uczniowie zmagali się w udzielaniu pierwszej pomocy
Oparzenie, zadławienie, złamanie kończyny czy zatrzymanie krążenia – z takimi scenariuszami przychodzi się mierzyć uczestnikom corocznych zawodów w udzielaniu pierwszej pomocy. Uczniowie szkół ponadpodstawowych po raz kolejny rywalizowali, pokazując swoje przygotowanie do niesienia ratunku w różnych scenariuszach. Najlepsi okazali się być z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych.
Nowi strażacy w gnieźnieńskiej jednostce
W minioną środę w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której dwoje nowoprzyjętych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie – str. Julia Spychała oraz str. Wojciech Pohl.
Bezcenna wiedza i szkolenie na Dzień Kobiet. Panie uczyły się reagowania i unikania zagrożeń
W minioną sobotę gnieźnieńscy strażacy przeprowadzili szkolenie dla mieszkanek powiatu, które zgłosiły swoją chęć uczestniczenia w spotkaniu im dedykowanego w ramach „Bezpiecznego Dnia Kobiet”. Było o różnych niebezpieczeństwach, ale też o zasadach reagowania w sytuacji zagrożenia życia czy mienia – łącznie z udzielaniem pierwszej pomocy. Inicjatywa ta została przeprowadzona po raz trzeci, co pokazuje istniejące zapotrzebowanie w tym zakresie.
Strażacy zapraszają na Bezpieczny Dzień Kobiet
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie zaprasza na inicjatywę skierowaną do pań – spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w domu oraz podstawom pierwszej pomocy. Zostanie ono zorganizowane w przededniu nadchodzącego Dnia Kobiet.
Dopiero co zainstalowali czujkę czadu – już uratowała im życie
Mieszkańcy jednego z domów na terenie Gniezna w ostatnich tygodniach wzięli udział w akcji instalacji czujek tlenku węgla oraz dymu, które zostały zorganizowane w ramach akcji organizowanej przez miejscową Straż Pożarną oraz Powiat Gnieźnieński. Jedna z nich już zaalarmowała mieszkańców, a przybyli na miejsce ratownicy potwierdzili występowanie czadu.
Komenda PSP planuje rozbudowę części jednostki
W najbliższych latach przewidywana jest przebudowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Chrobrego. Obecny budynek, powstały prawie pół wieku temu, nie jest w stanie zmieścić nowoczesnych wozów, które służą w jednostce. Zadanie zostało już wpisane w założenia inwestycyjne Komendy Wojewódzkiej.
Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla JRG Gniezno
Gnieźnieńscy strażacy wzbogacili się o nowy wóz, który zastąpi inny pojazd służący w tej jednostce. Dzięki temu po raz kolejny podniesiona została sprawność technologiczna ratowników zawodowych, wyjeżdżających do najróżniejszych interwencji na terenie miasta i powiatu. Nowy wóz został kupiony dzięki dofinansowaniu oraz wsparciu z czterech samorządów za kwotę ponad 1,6 mln złotych. Pojazd już bierze udział w wyjazdach.
Strażacy podsumowali miniony rok
W gnieźnieńskiej jednostce Państwowej Straży Pożarnej odbyła się coroczna odprawa, mająca na celu podsumowanie 12 miesięcy poprzedniego roku. Ten co prawda był „spokojniejszy”, jeśli chodzi o niebezpieczne zjawiska naturalne, ale najróżniejszych interwencji nie brakowało, choć pożary stanowią mniejszą część wezwań, do których kierowani są strażacy.
Strażacy zamontowali czujki w domach mieszkańców
Zakończyła się realizacja programu społecznego „Bezpieczny Sen = Bezpieczne społeczeństwo”, który został przygotowany przez gnieźnieńskich strażaków – w ostatnich dniach odwiedzili oni tych, którym udało się zakwalifikować w naborze ogłoszonym w grudniu – liczyła się kolejność zgłoszenia, a tych było więcej niż czujek, które właśnie zamontowano w mieszkaniach.













