Przejdź do treści głównej

Tag: miejski ośrodek kultury

Przeboje światowej muzyki zabrzmią w orkiestrowych aranżacjach

OMG Orkiestra Miła Gnieznu zaprasza na kolejny koncert, podczas którego młodzi muzycy zaprezentują znane przeboje światowej muzyki rozrywkowej w orkiestrowych aranżacjach. Wydarzenie odbędzie się 28 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, a wstęp będzie bezpłatny.

Czytaj dalej

Pięć dekad fotografii Władysława Nielipińskiego na jednej wystawie

Lata osiemdziesiąte w Gnieźnie, polskie wesela sprzed dekad i najnowsze realizacje fotograficzne – to tylko część prac, które można oglądać na wystawie podsumowującej 50 lat twórczości Władysława Nielipińskiego. Wernisaż jubileuszowej ekspozycji odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w miniony czwartek.

Czytaj dalej

Kolejne znalezisko w „garażowym archiwum” oraz inne ciekawostki z albumu Janusza Chlasty – spotkanie z fotografią

Odnalezione kolejne materiały z twórczości gnieźnieńskiego reportera (i nie tylko) będą tematem spotkania, które odbędzie się w drugiej połowie czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury. Będzie okazja do porozmawiania o wydawnictwie, pracy nad tym wyjątkowym archiwum, ale także wygrania dodrukowanego albumu wydanego dwa lata temu.

Czytaj dalej

„Światło czasu: 1976–2026”. Przekrojowa wystawa fotograficzna Władysława Nielipińskiego

W galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie otwarta zostanie wystawa „Światło czasu: 1976–2026”, przygotowana z okazji jubileuszu działalności fotograficznej Władysława Nielipińskiego. Ekspozycja będzie przekrojową prezentacją pięciu dekad twórczości jednego z najbardziej aktywnych animatorów kultury i fotografów związanych z Gnieznem.

Czytaj dalej

kontrabas koncert jazz gra instrument

Wyjątkowy koncert kontrabasowy dla dzieci i miłośników muzyki

6 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbędzie się Kontrabasowy Dzień Dziecka – wydarzenie muzyczne skierowane do najmłodszych odbiorców sztuki oraz miłośników muzyki klasycznej. Spotkanie połączy koncert, działania edukacyjne i integracyjne, promując zainteresowanie muzyką oraz instrumentami smyczkowymi.

Czytaj dalej

Wspólna zabawa z okazji Dnia Dziecka. Plac św. Wojciecha wypełnił się kolorami i radością

Setki dzieci wraz z rodzicami pojawiły się na Placu św. Wojciecha, aby wspólnie świętować Dzień Dziecka. Na uczestników czekały liczne atrakcje, konkursy, animacje i aktywności przygotowane przez miejskie instytucje oraz partnerów wydarzenia.

Czytaj dalej

„Przez pryzmat” – fotograficzna wystawa grupy działającej w MOK-u

W Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbędzie się wernisaż zbiorowej wystawy fotograficznej „Przez pryzmat”. Ekspozycja prezentuje prace uczestników otwartej grupy fotograficznej działającej od 2024 roku, a której działalność wciąż się rozwija – podobnie jak kadry, które są przez nich utrwalane spustem migawki. 

Czytaj dalej