Tag: mks pr
Mari Kirkeby Stensrud to kolejna zagraniczna zawodniczka, która wzmocni skład Enei MKS Gniezno przed nadchodzącym sezonem 2026/27. Norweżka, występująca na pozycji rozgrywającej, wnosi do drużyny nie tylko doświadczenie z najwyższego poziomu rozgrywkowego w swoim kraju, ale również historię pełną determinacji i konsekwentnego rozwoju.
Biało-czerwone bliżej awansu do FINAL4 EHF EURO CUP 2026
Reprezentacja Polski kobiet w efektownym stylu pokonała na wyjeździe Słowację 34:21 w meczu 5. kolejki EHF EURO Cup 2026. Zespół prowadzony przez Adriana Struzika wykorzystał swoją szansę, a korzystny wynik spotkania Norwegii z Rumunią (45:25) sprawił, że Biało-Czerwone wciąż liczą się w walce o awans do turnieju Final4.
Nikola Głębocka pozostaje w Enei MKS Gniezno na sezon 2026/27
Zawodniczka Enei MKS Gniezno nadal będzie reprezentowała barwy gnieźnieńskiego zespołu w sezonie 2026/27. Klub z pierwszej stolicy Polski poinformował o przedłużeniu współpracy z obrotową, która od dwóch lat stanowi ważny element zespołu.
Enea MKS Gniezno z nowym transferem. Reprezentantka Słowacji dołącza do zespołu
Drużyna Enei MKS Gniezno wzmacnia skład przed sezonem 2026/27. Do zespołu dołącza Olívia Ščípová występująca na pozycji lewej rozgrywającej. Zawodniczka przeniesie się do Gniezna z klubu HK Slovan Duslo Šaľa, w którym spędziła całą swoją dotychczasową karierę.
Młodziczki Enea MKS I Gniezno z awansem do 1/4 finału Mistrzostw Polski
Młodziczki Enea MKS I Gniezno po raz kolejny udowodniły swoją wysoką formę i ogromny potencjał. W turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski podopieczne gnieźnieńskiego zespołu zaprezentowały się znakomicie, wygrywając wszystkie spotkania i meldując się w najlepszej ósemce w kraju.
Reprezentantka Polski zostaje w Gnieźnie! Katarzyna Cygan na kolejny sezon w barwach Enei MKS Gniezno
To bardzo ważna informacja dla kibiców Enei MKS Gniezno – Katarzyna Cygan, rozgrywająca popularnych „Pszczół” i reprezentantka Polski, pozostanie w żółto-czarnych barwach na kolejny sezon ORLEN Superligi Kobiet.
Pszczoły bez skrzydeł. Wysoka przegrana z Kobierzycami
Drużyna Enei MKS Gniezno przegrała we własnej hali z KPR Gminy Kobierzyce 24:36 w meczu 23. serii ORLEN Superligi Kobiet. Choć Gnieźnianki przez długi czas dotrzymywały kroku wyżej notowanym rywalkom, decydujący okazał się fragment drugiej połowy, w którym przyjezdne całkowicie przejęły kontrolę nad spotkaniem.
O przełamanie z Kobierzycami
W ramach 23. serii ORLEN Superligi Kobiet w Grupie Mistrzowskiej do Gniezna zawita wymagający rywal. Enea MKS Gniezno przed własną publicznością podejmie KPR Gminy Kobierzyce – brązowe medalistki minionego sezonu, które wciąż liczą się w walce o czołowe lokaty w tabeli.
Lublinianki odwróciły losy meczu w Gnieźnie. Lider znów na zwycięskim szlaku
PGE MKS El-Volt Lublin zrobił kolejny krok w stronę mistrzostwa ORLEN Superligi Kobiet. W emocjonującym starciu 22. serii aktualne liderki tabeli pokonały na wyjeździe Eneę MKS Gniezno 28:26, choć do przerwy to gospodynie miały dwubramkową zaliczkę.
Gnieźnianki powalczą z wicemistrzyniami Polski
W ramach 22. serii ORLEN Superligi Kobiet do Gniezna zawita jeden z najtrudniejszych rywali w obecnym sezonie. Enea MKS Gniezno przed własną publicznością zmierzy się z zespołem PGE MKS El-Volt Lublin, który zajmuje pozycję wicelidera tabeli i od początku rozgrywek potwierdza swoje wysokie aspiracje.
Gnieźnianki powalczą z Piotrcovią
Przed piłkarkami ręcznymi Enei MKS Gniezno kolejne ligowe wyzwanie. W środę, 11 marca gnieźnianki rozegrają spotkanie w ramach 21. serii rozgrywek ORLEN Superligi Kobiet. Tym razem zespół z pierwszej stolicy Polski uda się do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie w hali Relax zmierzy się z drużyną KRASOŃ MKS Piotrcovii. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30, a transmisję na żywo przeprowadzi Polsat Sport 3.
Młodziczki Enea MKS I Gniezno z awansem do 1/8 finału Mistrzostw Polski
Bardzo dobre informacje napłynęły z turnieju 1/16 finału Mistrzostw Polski Młodziczek w piłce ręcznej, który rozegrano w Tułowicach. Młode zawodniczki z drużyny Enei MKS I Gniezno, prowadzone przez trenera Roberta Popka zwyciężyły trzy spotkania i zapewniły sobie awans do 1/8 finału krajowych rozgrywek.













