Przejdź do treści głównej

Tag: monitoring miejski

Szedł i rozbijał płyty na targowisku. 20-latek spowodował straty, ale został zatrzymany

Krewki, ale niezbyt rozumny 20-latek, który swoje wyczyny popełnił w zasięgu monitoringu, odpowie za uszkodzenia spowodowane na Placu im. Józefa Piłsudskiego. Wyżył się tam na płytach osłaniających stoiska, przez co dokonał ich zniszczenia, a teraz będzie musiał za to odpowiedzieć przed sądem.

Czytaj dalej

Pragnienie, które sporo kosztuje. Monitoring wyłapuje procentowych koneserów

Kamery monitoringu na co dzień prowadzą obserwację miejsc, w których ciągle pojawiają się „miłośnicy” mocniejszych trunków. W ślad za nimi często idą porozrzucane odpady, pety od papierosów, rozbite butelki czy ślady moczu. Tylko w ubiegłym roku aż kilkadziesiąt osób musiało się w związku z tym pofatygować do sądu, a wielu również skończyło z mandatami.

Czytaj dalej

Kamery już wychwytują skracających drogę przy katedrze. Mandaty i punkty karne mogą zaboleć

Kamery przy katedrze, które sczytują tablice rejestracyjne, działają już od miesiąca i przez ten czas wychwyciły mnóstwo kierowców, którzy skracają sobie drogę i jadą przy katedrze z ul. św. Wojciecha do Łaskiego. Do każdego z nich dotrze wezwanie w związku z wykroczeniem – wiemy, jakie konsekwencje im grożą. W ciągu doby tym „skrótem” przejeżdżało kilkaset samochodów.

Czytaj dalej

Już ponad 300 kamer w miejskim monitoringu

Trwa rozbudowa systemu monitoringu miejskiego, który obejmuje kolejne fragmenty śródmieścia, ale nie tylko – także skwery i parki na innych osiedlach. Tylko jesienią tego roku przybędzie ponad 60 kamer stałych i obrotowych – są już lub dopiero będą zainstalowane i od razu uruchamiane.

Czytaj dalej

Powyrywał drewniane płotki i kwiaty. Sprawca poszukiwany

Strażnicy miejscy proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości młodego mężczyzny, który uszkodził drewniane płotki okalające roślinność na ul. Grzybowo. Sprawca w ten sposób zniszczył kilkanaście z nich – do zdarzenia doszło w niedzielny poranek 26 października.

Czytaj dalej

Nocny akt wandalizmu w centrum Gniezna. Trwa ustalanie sprawców

W nocy z piątku na sobotę, z 24 na 25 października, operatorzy miejskiego monitoringu w Gnieźnie zarejestrowali szereg chuligańskich zachowań trzech młodych mężczyzn. W ich sprawie wszczęto już postępowanie, gdyż za sobą zostawiali uszkodzone mienie, a także mocz oddawany na ścianach kamienic.

Czytaj dalej