Tag: osiedle kazimierza wielkiego
Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa zakończyła prace nad nowym logotypem. Jak poinformował zarząd, nowy znak graficzny ma odzwierciedlać rozwój spółdzielni, a jego wdrażanie będzie przebiegać stopniowo przez najbliższe miesiące.
Zapora raz stoi tak, a raz tak. W poszukiwaniu bezpiecznego przejścia
W miejscu, gdzie trwa przebudowa chodnika wzdłuż ul. Biskupińskiej, nie ma bezpiecznego przejścia dla pieszych – informuje nas mieszkanka. W niedzielę na miejscu zastajemy faktycznie zamknięte wszystkie przejścia na całej długości ulicy. W poniedziałek jednak jedno z nich było już otwarte, choć najwyraźniej nie wszyscy piesi chcą z niego korzystać.
Trwa budowa chodnika i ścieżki rowerowej na ul. Biskupińskiej
Na ul. Biskupińskiej w Gnieźnie powstanie nowy odcinek infrastruktury pieszo-rowerowej – w miejscu starego, asfaltowego chodnika. Realizowana inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo oraz domknąć istniejącą już pętlę dookoła osiedla Kazimierza Wielkiego. Całość powstaje z funduszy szwajcarskich.
„40 lat minęło…”. Dwunastka na Winiarach świętowała jubileusz
Szkoła Podstawowa nr 12 im. prof. Adama Wodziczki w Gnieźnie świętuje 40-lecie działalności. Jubileuszowi, którego świętowanie przypadło na minioną sobotę, towarzyszyły oficjalne uroczystości, wyróżnienia dla nauczycieli oraz majówkowy piknik przygotowany dla uczniów oraz mieszkańców Winiar.
Czasowa zmiana w zarządzie Spółdzielni Mieszkaniowej
Podczas kwietniowego posiedzenia Rady Nadzorczej w Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wprowadzono zmiany w strukturze organizacyjnej, które mają zapewnić ciągłość jej funkcjonowania. W tym celu, z rocznego pobytu na emeryturze, do pracy w Zarządzie na stanowisku zastępcy powrócił Roman Klejborowski, otrzymując obowiązki pełnione dotąd przez prezesa.
Przerwa w dostawie ciepła do dwóch osiedli na Winiarach
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie poinformowało, że 2 kwietnia przez kilka godzin wstrzymana będzie dostawa ciepła systemowego do mieszkańców na os. Kazimierza Wielkiego i Władysława Łokietka oraz kilku instytucji.
Zakończono rewitalizację skweru na Winiarach. Teraz tylko czekać aż się zazieleni
Rewitalizacja terenu zielonego na os. Kazimierza Wielkiego, pomiędzy kościołem na Winiarach a marketem przy ul. Biskupińskiej, została zakończona. Dzięki pozyskanej dotacji przestrzeń w tym miejscu zyskała nowy wygląd i funkcjonalność – pojawiła się mała architektura, nowe nasadzenia oraz przestrzeń do odpoczynku dla mieszkańców.
Odcinek chodnika na ul. Biskupińskiej zostanie przebudowany. Będzie też ścieżka rowerowa
Fragment ponad 200 metrów chodnika, położonego wzdłuż ul. Biskupińskiej po stronie kościoła, otrzyma ścieżkę rowerową i tym samym „domknie” istniejącą pętlę dookoła osiedla Kazimierza Wielkiego. Wszystko to w ramach pełnego dofinansowania, otrzymanego z funduszy szwajcarskich – Miasto nie wyda na ten cel żadnych środków.
Nowa nawierzchnia na ul. Północnej
Zakończyły się prace na ul. Północnej, położonej na os. Kazimierza Wielkiego w Gnieźnie. Ulica zyskała nową nawierzchnię, wymieniono krawężniki, wykonano schody oraz zjazdy na drogi boczne. Dodatkowo powstały elementy spowalniające ruch, co ma się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa.
Ul. Północna otrzyma nową nawierzchnię. Prace ruszają na dniach
Wkrótce rozpocznie się remont drogi przebiegającej przez osiedle Kazimierza Wielkiego. Modernizacja obejmie odcinek od ulicy Biskupińskiej do Szkoły Podstawowej nr 12. Prace potrwają około dwa miesiące – w tym czasie mogą występować utrudnienia dla zmotoryzowanych.
Rozpoczęły się prace na skwerze na os. Kazimierza Wielkiego
Ruszyła rewitalizacja terenu zielonego pomiędzy kościołem na Winiarach a marketem przy ul. Biskupińskiej – wszystko to odbywa się dzięki otrzymanej dotacji. W ramach tego, poza nowymi alejkami i nasadzeniami roślin, powstaną także dodatkowe elementy małej architektury, służące także do rekreacji i ćwiczeń na świeżym powietrzu.
Wyłoniono wykonawcę skweru na Winiarach
O ponad 700 tysięcy złotych mniej kosztować będzie rewitalizacja terenu zielonego, znajdującego się na os. Kazimierza Wielkiego. Skwer ma się stać jeszcze bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców dzięki środkom unijnym.













