Przejdź do treści głównej

Tag: pec gniezno

PEC Gniezno rozwija infrastrukturę – otwarto nową halę. Trwa też digitalizacja sieci ciepłowniczej

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie otworzyło nowy obiekt, który ma usprawnić realizację zadań technicznych i eksploatacyjnych na rzecz mieszkańców miasta. Inwestycja stanowi kolejny etap rozwoju spółki oraz modernizacji jej zaplecza infrastrukturalnego.

Czytaj dalej

Absolwenci Collegium Humanum w radach nadzorczych miejskich spółek

Na jedno pytanie z prośbą o odpowiedź „tak” lub „nie”, Urząd Miejski zapewnił, że osoby zasiadające w radach nadzorczych spełniają ustawowe wymagania dotyczące kompetencji i kwalifikacji. To efekt pytania radnego Roberta Gawła o osoby w spółkach miejskich, które ukończyły studia MBA na Collegium Humanum.

Czytaj dalej

PEC testuje egzotyczne surowce. Wszystko przez kolejne ograniczenia narzucane przez ministerstwo

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie prowadzi testy alternatywnych paliw, sprowadzanych z dalekich krajów. Tym razem na jednym z kotłów sprawdzana jest łupina nerkowca jako ekologiczny surowiec dla systemu ciepłowniczego, ale trwają też próby z innymi, także pochodzenia roślinnego. Spółka chciałaby ogrzewać ekologicznie, ale obostrzenia narzucane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska powodują, że jest to coraz trudniejsze.

Czytaj dalej

Bon ciepłowniczy nie dla odbiorców PEC. Bo jest… taniej

Bon ciepłowniczy, uprawniający do otrzymania wsparcia dla gospodarstw domowych o niskich dochodach, nie przysługuje odbiorcom ciepła systemowego z PEC Gniezno. Powodem jest fakt, że jednoskładnikowa cena dostawy jest niższa od tej, którą wykazano jako graniczną w regulacji dotyczącej tego świadczenia.

Czytaj dalej

Gala Jubileuszowa 50-lecia PEC Gniezno: Świętowanie półwiecza z zieloną energią w tle

W piątek, 28 marca, odbyła się wyjątkowa Gala z okazji 50-lecia działalności Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie. Uroczystość zgromadziła w jednym miejscu przedstawicieli Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, władz miasta i powiatu, obecnych i byłych pracowników, a także wielu znamienitych gości. Spotkanie, które miało na celu nie tylko podsumowanie pół wieku działalności, ale także zaprezentowanie planów na przyszłość, odbyło się w wyjątkowej atmosferze pełnej wspomnień, podziękowań i wizji rozwoju.

Czytaj dalej