Tag: przedsiębiorstwo energetyki cieplnej
Od ponad dwóch lat czeka dokumentacja na przebudowę ul. Franciszkańskiej, na której bruk nieustannie wypada z nawierzchni. Teraz PEC planuje ułożenie ciepłociągu i korzystając z tej okazji, Miasto chciałoby wyremontować drogę – środki pojawiły się z oszczędności na innej inwestycji.
PEC Gniezno rozwija infrastrukturę – otwarto nową halę. Trwa też digitalizacja sieci ciepłowniczej
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie otworzyło nowy obiekt, który ma usprawnić realizację zadań technicznych i eksploatacyjnych na rzecz mieszkańców miasta. Inwestycja stanowi kolejny etap rozwoju spółki oraz modernizacji jej zaplecza infrastrukturalnego.
Wstrzymanie dostawy ciepłej wody na os. Ustronie i Arkuszewo
Od wtorkowego wieczoru do północy z 3 na 4 czerwca część mieszkańców Gniezna będzie pozbawiona dostępu do ciepła systemowego. Przerwa ma związek z pracami prowadzonymi przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.
Sieć ciepłownicza przejdzie digitalizację. Jej stan i przesył będzie pod lepszą kontrolą
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie wdraża nowy system kontroli sieci ciepłowniczych, polegający na digitalizacji całej infrastruktury. Oznacza to tyle, że wszystkie urządzenia będą połączone w jeden system, informujący o aktualnym stanie. Na ten cel pozyskano dofinansowanie oraz pożyczkę.
Zamknięcie fragmentu ul. Cymsa – będą objazdy autobusów MPK
Od wtorku 3 marca, z uwagi na zaplanowane prace ziemne przy budowie instalacji ciepłowniczej, zamknięty ma zostać fragment ul. Cymsa. Spowoduje to utrudnienia dla zmotoryzowanych, a także zmianę trasy trzech linii MPK.
PEC testuje egzotyczne surowce. Wszystko przez kolejne ograniczenia narzucane przez ministerstwo
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie prowadzi testy alternatywnych paliw, sprowadzanych z dalekich krajów. Tym razem na jednym z kotłów sprawdzana jest łupina nerkowca jako ekologiczny surowiec dla systemu ciepłowniczego, ale trwają też próby z innymi, także pochodzenia roślinnego. Spółka chciałaby ogrzewać ekologicznie, ale obostrzenia narzucane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska powodują, że jest to coraz trudniejsze.
PEC podsumował styczeń – najmroźniejszy od 16 lat
To, że zimą jest zimno, jest oczywiste. Obecnie jednak mróz w zasadzie utrzymuje się już od ponad miesiąca, do czego na pewno nie przywykło najmłodsze pokolenie. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie podsumowało jednak czas swojej pracy pokazując, jak wygląda to z perspektywy pomiarów firmy.
Bon ciepłowniczy nie dla odbiorców PEC. Bo jest… taniej
Bon ciepłowniczy, uprawniający do otrzymania wsparcia dla gospodarstw domowych o niskich dochodach, nie przysługuje odbiorcom ciepła systemowego z PEC Gniezno. Powodem jest fakt, że jednoskładnikowa cena dostawy jest niższa od tej, którą wykazano jako graniczną w regulacji dotyczącej tego świadczenia.
Poznaliśmy wyniki odwiertu geotermalnego. „Pełen sukces tego projektu”
Spełnione parametry, choć woda jest mocno zmineralizowana. Władze i przedstawiciele projektu odwiertu geotermalnego wypatrują dalszych możliwości finansowania kolejnych działań, zmierzających do możliwości wykorzystania powstałego rozwiązania. Potrzebne są bowiem kolejne wiercenia, ale i rozwiązania techniczne.
Rusza sezon grzewczy. Pora „podkręcić” grzejniki
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poinformowało o rozpoczęciu sezonu grzewczego – odbiorcy sa proszeni o ustawienie głowic termostatycznych w grzejnikach na „pełne otwarcie”.
PEC obniża taryfę za ciepło
Przed sezonem grzewczym Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poinformowało o obniżeniu stawek za ciepło systemowe, dostarczane do odbiorców. Jest to efekt tymczasowej transformacji energetycznej i pozyskaniu tańszego surowca, z którego pozyskiwana jest energia zasilająca sieć.
Całodobowe wyłączenie ciepła systemowego w kilku budynkach
Spółka PEC poinformowała o czasowym wstrzymaniu dostaw ciepła do kilku budynków w rejonie ul. Żwirki i Wigury, Sobieralskiego oraz bł. Jolenty w najbliższą środę 3 września.










