Tag: rowerowa stolica polski
Intensywne zmagania o Puchar Rowerowej Stolicy Polski wciąż trwają, ale w tym roku Gniezno spadło na 5. pozycję, którą wciąż jeszcze może podbić – jeśli udałoby się „sprężyć” wszystkich cyklistów. Konkurencja jednak tym razem jest duża, co pokazują miasta sąsiadujące w tabeli. Został jeszcze tydzień na to, by wspólnie wykręcić kolejne kilometry na trasach.
Rowerowa rywalizacja ruszyła po północy. Pierwsi uczestnicy kilka razy objechali „Wenecję”
Gniezno rozpoczęło udział w tegorocznej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Pierwsze kilometry dla miasta zostały zapisane już minutę po północy 1 czerwca podczas symbolicznego przejazdu nad Jeziorem Jelonek, gdzie pojawiło się około 20 rowerzystów. W poprzednich latach Gniezno plasowało się w rejonie podium – w tym roku rowerowych inicjatyw także nie brakuje.
Wiosna w pełni! – przygotuj swój rower na nadchodzący sezon
Odkurz rower po zimie z Jackiem i Zębatką! Serwis rowerowy w Cielimowie zaprasza na sezonowe przeglądy i naprawy. Szybka diagnostyka i wstępna wycena. Regulacje rowerów miejskich, trekkingowych, górskich oraz szosowych w przystępnych cenach. Indywidualne podejście do każdego roweru.
Przed nami tysiące kilometrów do przejechania. Rusza kolejna rywalizacja w ramach Rowerowej Stolicy Polski
Od 1 czerwca 2026 r. Gniezno ponownie stanie na starcie rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. O ten tytuł zmagać będą się mieszkańcy osiemdziesięciu miast prezydenckich. Od lat Gniezno zajmuje miejsce w czołówce tych starań, a uczestnicy pokonują w sumie setki tysięcy kilometrów. Jak będzie tym razem?
Trwają przygotowania do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski
Przed nami kolejna edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Oficjalny trening rozpoczął się w miniony weekend i potrwa do 21 maja, stanowiąc etap przygotowań do czerwcowej rywalizacji między miastami. Zaplanowano w ramach tego kilka inicjatyw skierowanych do miłośników dwóch kółek.
Najlepsi rowerzyści nagrodzeni za rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski
Kilkaset tysięcy kilometrów pokonanych „wspólnie”, pozwoliło zająć Gnieznu drugie miejsce w czerwcowych, ogólnopolskich zmaganiach rowerowych. Teraz najlepsi w swoich kategoriach otrzymali wyróżnienia i nagrody, które – dosłownie – wyjechali swoimi jednośladami.
Gniezno zajęło II miejsce w rowerowej rywalizacji, 16 razy „okrążając Ziemię”
644 tysiące kilometrów pokonali uczestnicy rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zmagania, które toczyły się przez cały miesiąc, ponownie skupiły setki miłośników jednośladów, pokonujących kolejne dystanse w ramach aplikacji Aktywne Miasta. Dzięki temu Gniezno uplasowało się na II miejscu w klasyfikacji punktowej, choć w pokonanej trasie jest pierwsze.
Ostatnie dni rowerowej rywalizacji
Blisko 1500 uczestników zmagań o Rowerową Stolicę Polski, którzy pokonują kilometry dla Gniezna, przejechało od początku czerwca już 519 316 kilometrów. Spośród 54 miast, Gniezno plasuje się obecnie na drugim miejscu klasyfikacji.
„Profrekwencyjny” rowerowy wyjazd do Wrześni odwołany przez pogodę
Wyjazd przedstawicieli Gniezna, którzy rzucili wyzwanie Wrześni w walce o najwyższą frekwencję i je przegrali, nie doszedł do skutku z uwagi na pogodę. Wyznaczono jednak już nową datę – pod koniec czerwca.
Gniezno przejechało już 187 tys. kilometrów. Rowerowa rywalizacja trwa
Za nami pierwsze 10 dni zmagań o tytuł Rowerowej Stolicy Polski – obecnie Gniezno zajmuje II miejsce, walcząc o punkty i licząc przejechane kilometry. Póki co odbyło się także sporo rowerowych inicjatyw, ale nadchodzą kolejne.
Ruszyła rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski
Chwilę po północy pierwsi rowerzyści zaczęli kręcić kilometry – tak też było w Gnieźnie nad popularną „Wenecją”, gdzie pojawiło się około 50 osób, które pokonały pierwsze odcinki w ramach zmagań o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Każdy jeżdżący jednośladem może w tym uczestniczyć.
Po raz kolejny rusza rywalizacja Rowerowej Stolicy Polski
1 czerwca rozpocznie się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, którego głównym organizatorem jest Miasto Bydgoszcz, do której dołącza także Gniezno. Podczas tych trzydziestodniowych zmagań, rowerzyści i rowerzystki będą starali się pokonać jak największą ilość kilometrów, co w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, wyłoni zwycięzców.











