Tag: sara powaga
Tradycyjnie w drugie święto Bożego Narodzenia w kościele pw. św. Trójcy odbył się koncert kolędowy, który po raz 34. przyciągnął wiernych nie tylko z tej parafii, ale wszystkich chcących dodatkowo uczcić ten wyjątkowy czas – na zaproszenie Chóru im. św. Ojca Pio.
Czytanie… nut, czyli Orkiestra Królowej zagrała w Bibliotece
Biblioteka zwykle kojarzy się z ciszą, ale nic nie przerywa ciszy w tak przyjemny dla ucha sposób, jak muzyka. Zwłaszcza w wykonaniu wspaniałej gnieźnieńskiej skrzypaczki. To właśnie Sara Powaga dyrygowała Orkiestrą Królowej zwołaną ad hoc z uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie.
Sara Powaga i Regina Borkowska laureatkami Królika – Nagrody Kulturalnej Miasta Gniezna
W sobotni wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się gala finałowa Festiwalu Fyrtel, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna. Wydarzenie jest okazją do tego, by mówić o mieście, jego historii, kulturalnej współczesności oraz ludziach, którzy ją tworzą. „Wieczór na Fyrtlu” jest natomiast wydarzeniem, w trakcie którego jest okazja by nagrodzić osoby działające w swoich dziedzinach.
Spotkanie z Sarą Powagą
Przed nami kolejne, drugie już spotkanie w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Fyrtel. Tym razem gościem specjalnym będzie Sara Powaga, postać, której mieszkańcom Gniezna z pewnością nie trzeba przedstawiać. Rozmowę z artystką poprowadzi Krzysztof Szymoniak.
Latarnia rozpoczyna kolejny sezon z przytupem
Plenerowe, społeczne miejsce kultury, jakim jest Latarnia na Wenei, rozpoczyna kolejny czas spotkań, koncertów i warsztatów. Wszystko za darmo, choć na niektóre wydarzenia, jak warsztaty, mogą być zapisy. Początek już za kilka dni.
Wręczono nagrody Gnieźnianina Roku
W czwartkowy wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się coroczna Gala Gnieźnianina Roku, w trakcie której przyznawane były nagrody Towarzystwa Miłośników Gniezna za działalność w różnych dziedzinach na rzecz miasta i regionu. Wyróżnienia trafiły do kilku osób.
Najpiękniejsze kolędy i pastorałki wybrzmiały w farze
Wyjątkową ucztę muzyczną przygotowali organizatorzy koncertu świątecznego, który odbył się w miniony czwartek w kościele farnym. Zaśpiewano i zagrano znane (mniej lub bardziej) kolędy i pastorałki polskie oraz zagraniczne.
Przyznano „Królika”. Wieczór pełen kultury na Fyrtlu
W niedzielny wieczór w Teatrze im. Aleksandra Fredry odbyła się gala Festiwalu „Fyrtel”, w ramach którego wręczono wyróżnienia dla ludzi kultury, nie tylko z Gniezna.
Scena skrzypiec z wiosennym koncertem
Kwiecień w Centrum Kultury „Scena to dziwna” upłynie pod znakiem muzyki. W ramach wiosennego koncertu przed szerszą publicznością pod raz kolejny zaprezentują uczestnicy sceny skrzypiec pod kierunkiem Sary Powagi. Artystom akompaniować będzie Krystian Klej.
Pasyjne pieśni i melodie wybrzmiały w Farze
W niedzielny wieczór do kościoła św. Trójcy przybyło wielu chcących posłuchać wyjątkowego koncertu w wykonaniu Chóru im. św. Ojca Pio.
Oblicza Miłości – koncert w Trzemesznie
Dom Kultury w Trzemesznie zaprasza na koncert „Oblicza Miłości”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę.
Śpiew kolęd i pastorałek wybrzmiał w Farze
Tradycyjnie w drugie święto Bożego Narodzenia kościół pw. św. Trójcy wypełnił się tłumem osób, które przybyły posłuchać występu kolędowego Chóru im. św. Ojca Pio.













