Tag: sejm
Decyzja zapadła oficjalnie: grupa 18 parlamentarzystów opuszcza klub parlamentarny Polska 2050 i powołuje nowy o nazwie Centrum. Na jego czele stanęła minister Paulina Hennig-Kloska. Tym samym dotychczasowy klub znalazł się na granicy istnienia, ponieważ do jego funkcjonowania wymagane jest co najmniej 15 posłów.
Posłowie z sejmowej Komisji Infrastruktury odwiedzą Parowozownię
W najbliższy czwartek w Gnieźnie ma się odbyć wizyta parlamentarzystów, zasiadających w Komisji Infrastruktury w niższej izbie polskiego parlamentu. Posłowie przyjadą w ramach roboczego, wyjazdowego posiedzenia, co będzie okazją do zapoznania się z pokolejowym kompleksem.
O sytuacji w Jeremiasie ponownie na forum Sejmu
W miniony czwartek w izbie niższej polskiego parlamentu poruszono temat sytuacji w zakładzie Jeremias. W ocenie ministerstwa, działania podjęte przez związki zawodowe, takie jak spór zbiorowy i strajk są legalne, ale padło także pytanie o możliwe mediacje.
O sytuacji w Jeremiasie na forum Sejmu
W sprawie gnieźnieńskiej fabryki Jeremias zabrano głos na posiedzeniu Sejmu. Zaapelowano do ministerstwa, aby podjęto działania zmierzające do respektowania polskich przepisów oraz do wsparcia pracowników, którzy podjęli się strajku.
Uroczyste posiedzenie Sejmu i Senatu w Gnieźnie
W piątkowe południe w Gnieźnie odbyło się spotkanie obu izb parlamentu w formie uroczystego posiedzenia, w trakcie którego odczytano uchwałę Sejmu i Senatu w sprawie 1000. rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego. W trakcie wydarzenia nie zabrakło też przemówień.
Ostatnie przygotowania do zgromadzenia parlamentarzystów
W hali widowiskowo-sportowej trwają jeszcze prace związane z organizowaną piątek wizytą przedstawicieli rządu, a także parlamentarzystów z Sejmu i Senatu. Wnętrze obiektu zostało ucharakteryzowane w do tej pory niespotykany sposób.
Przyjeżdża Sejm i Senat. Mieszkańcy przez 2 dni nie będą mieli gdzie wyrzucić odpadów
Nietypowy komunikat został skierowany przez Gnieźnieńską Spółdzielnię Mieszkaniową do osób zamieszkałych w rejonie ul. Sportowej i Budowlanych – ich śmietniki zostaną zamknięte przez dwa dni w związku z wizytą obu izb parlamentu w pobliskiej hali.
Zmiana terminu uroczystości
Zaplanowane sobotę 26 kwietnia uroczystości, związane z wizytą parlamentarzystów z Sejmu i Senatu, przedstawicieli rządu, a także prezydenta RP odbędą się dzień wcześniej. To oznaczać będzie zmianę terminu utrudnień w ruchu w rejonie zaplanowanych uroczystości.
Nie Zgromadzenie Narodowe, ale wyjazdowe posiedzenie. Czyli polityczna gra nad uroczystościami
Kilkuset parlamentarzystów ma przyjechać do Gniezna pod koniec kwietnia 2025 roku. To, jaki ma to mieć charakter, dzieli już posłów z naszego regionu.
Zgromadzenie Narodowe ma się odbyć w hali widowiskowo-sportowej
W kwietniu 2025 roku w Gnieźnie ma się odbyć wspólne posiedzenie Sejmu i Senatu. Wydarzenie ma zostać zorganizowane w hali widowiskowo-sportowej.
2025 będzie rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie
W minioną środę w Sejmie przyjęto uchwałę o upamiętnieniu 1000. rocznicy koronacji, które w 1025 roku odbyły się w Gnieźnie – pierwszego króla Bolesława Chrobrego oraz jego następcy Mieszka II.
W Sejmie złożono projekt uchwały ws. milenium koronacji w Gnieźnie
Do marszałka Sejmu trafił wniosek w sprawie upamiętnienia 1000. rocznicy koronacji królewskich, która przypadać będzie w 2025 roku.












