Tag: specjalny ośrodek szkolno wychowawczy nr 2
Bez zmian na stanowiskach dyrektorów trzech placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Gnieźnieński. Zarząd Powiatu zdecydował o powierzeniu obecnym dyrektorom kolejnych kadencji – w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2, Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Witkowie oraz w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gnieźnie.
SOSW nr 2 po modernizacji – milionowa inwestycja zakończona. W planie jeszcze kilka ważnych zadań
Dobiegła końca termomodernizacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gnieźnie. Inwestycja o wartości 13,7 mln zł znacząco poprawiła efektywność energetyczną placówki i zmieniła wygląd budynku. Planowane jeszcze są kolejne inwestycje – budowa drugiej windy, łącznika oraz modernizacja betonowego dziedzińca, by miał bardziej zielone oblicze, a także przebudowa boiska na pełnowymiarowe.
Pełnowymiarowe, nowoczesne boisko powstanie przy SOSW nr 2. Skorzystają nie tylko uczniowie
Powiat Gnieźnieński otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu budowy pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Nowy obiekt w miejscu dotychczasowego, wyeksploatowanego, powstanie na terenie placówki przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Zbudowana zostanie także cała niezbędna infrastruktura i zaplecze z parkingiem, szatniami itp.
Przymroziło. Nie we wszystkich szkołach ruszyły zajęcia
Z uwagi na niskie temperatury panujące nie tylko na zewnątrz, ale także w budynku, zawieszone zostały zajęcia w jednej z gnieźnieńskich szkół ponadpodstawowych – Ekonomiku. W innej jednostce natomiast nieobecności będą usprawiedliwione, jeśli uczniowi nie uda się dotrzeć z uwagi na panujące warunki.
Czy „jak jest zima, to musi być zimno?”. Na chłód w placówce narzekają uczniowie szkoły
Od dłuższego czasu, kiedy na dworze panują niskie temperatury, docierają do nas informacje o chłodzie, który również towarzyszy uczniom remontowanego obecnie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gnieźnie. Prace cały czas trwają, podobnie jak lekcje, ale niektórzy wychowankowie mają z tego powodu chorować. Starostwo kontroluje i zapewnia, że sytuacja jest nadzorowana, ale padają też słowa przeprosin.
„Wspieraj dzieciństwo bez przemocy”. Wspólnie przeszli, by apelować do społeczeństwa
Uczniowie kilku gnieźnieńskich placówek włączyli się w ogólnopolską akcję „Dzieciństwo bez przemocy”, której celem jest uświadamianie, że wciąż dotyczy to wielu najmłodszych mieszkańców naszego kraju. Zarówno fizyczna, jak i psychiczna, potrafi wpłynąć na całe dorosłe życie.
Stypendia dla najlepszych w nauce z placówek powiatowych
33 osoby z trzynastu placówek podległych Powiatowi Gnieźnieńskiemu otrzymały dzisiaj stypendia za najlepsze wyniki w nauce. Jest to forma nie tylko wyróżnienia, ale też nagrodzenia trudu wkładanego w rozwój i zaangażowanie w zdobywanie wiedzy, ale także codzienną aktywność na tym polu.
Trwa termomodernizacja SOSW nr 2 przy ul. Powstańców Wielkopolskich
Jeden z budynków oświatowych Powiatu Gnieźnieńskiego przechodzi gruntowną termomodernizację, która poprawi wartość energetyczną budynku To natomiast poprawi także warunki pobytu dla podopiecznych, przebywających w tej specjalnej placówce wychowawczej.
Kadra pedagogiczna SOSW nr 2 podnosi swoje kompetencje
Kadra Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wzięła udział w wyjazdach, które przysłużą się poszerzeniu wiedzy dotyczącej różnych możliwości, stosowanych nie tylko w ich zawodzie, ale także pozyskania nowych narzędzi wspomagających pracę – także języka obcego.
Miliony złotych na termomodernizację kilku szkół w Gnieźnie i powiecie
Pięć jednostek oświatowych w najbliższych miesiącach przejdzie gruntowną modernizację, która pozwoli na większą oszczędność energii. Zarówno Miasto jak i Powiat otrzymało na ten cel środki z Krajowego Programu Odbudowy i zadania muszą zostać zakończone do połowy 2026 roku.
Najlepsi uczniowie powiatowych placówek otrzymali stypendia
W piątkowe południe odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów przyznawanych przez starostę uczniom tych placówek, które podlegają Powiatowi Gnieźnieńskiemu.
Piknikowali na Wenecji z wierszami i ludowymi zwyczajami
Piąty z rzędu piknik dla najmłodszych, zorganizowany przez Stowarzyszenie Promyk i Miejski Ośrodek Kultury, tym razem zaprosił najmłodszych na Wenecję.













