|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Piknikowali na Wenecji z wierszami i ludowymi zwyczajami

Piąty z rzędu piknik dla najmłodszych, zorganizowany przez Stowarzyszenie Promyk i Miejski Ośrodek Kultury, tym razem zaprosił najmłodszych na Wenecję.

Inicjatywa jest skierowana do najstarszych i najmłodszych mieszkańców miasta, a docelowo ma integrować poprzez kontakt z utworami różnych pisarzy. Tym razem padło na Jana Brzechwę i znane z dzieciństwa wierszyki, łatwo wpadające w ucho i nierzadko wesołe lub pouczające w swoim przesłaniu.

– Ideą tych pikników jest to, że zapraszamy z różnych szkół, gromadzimy się w różnych miejscach, przestrzeniach naszego miasta i czytamy teksty literackie. Każdy piknik miał swojego bohatera literackiego, swojego autora – mówiła Elżbieta Sobecka, koordynator projektu. Tym razem w spotkaniu wzięły udział dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2.

Do urozmaicenia tego projektu zaproszono zespół folklorystyczny „Obertas”, który zabawiał dzieci i uczył tańców oraz zabaw ludowych.

Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne „Promyk” wspiera w tym przedsięwzięciu MOK. Na realizację projektu „Promyk” pozyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.