Tag: szkolenie z pierwszej pomocy
W ostatni weekend maja w Skorzęcinie odbył się Biwak Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W wydarzeniu, które odbyło się po raz pierwszy, uczestniczyło 27 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Witkowo, którzy przez trzy dni zdobywali nową wiedzę, rozwijali swoje umiejętności oraz aktywnie spędzali czas na świeżym powietrzu.
Nowi ratownicy w gminie Gniezno – 20 druhów OSP po kursie KPP
Gmina Gniezno zyskała 20 nowych, wykwalifikowanych druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy z Modliszewa, Mnichowa, Strzyżewa Smykowego i Zdziechowy ukończyli kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, podnosząc swoje kompetencje i wzmacniając lokalny system bezpieczeństwa.
Ratuj, reaguj, nie daj się oszukać – sołtysi stawiają na profilaktykę
Z inicjatywy Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Niechanowo odbyło się kolejne spotkanie profilaktyczne, którego celem było zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie bezpieczeństwa i właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia. Inicjatywa jest kierowana do mieszkańców różnych wsi, a tym razem w spotkaniu profilaktycznym uczestniczyli mieszkańcy Grotkowa.
Strażacy zapraszają na Bezpieczny Dzień Kobiet
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie zaprasza na inicjatywę skierowaną do pań – spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w domu oraz podstawom pierwszej pomocy. Zostanie ono zorganizowane w przededniu nadchodzącego Dnia Kobiet.
Nowy defibrylator AED przy CKZiU w Gnieźnie już dostępny. Placówka przeszkoliła swoich uczniów
Przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego u zbiegu ul. Roosevelta i Słowackiego w Gnieźnie uruchomiono automatyczny defibrylator zewnętrzny AED. Urządzenie, zakupione dzięki zbiórce prowadzonej przez społeczność szkolną i rodziców, będzie dostępne przez całą dobę.
Druhowie z Witkowa szkolili mieszkańców z udzielania pierwszej pomocy
Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie zakończyła cykl szkoleń z pierwszej pomocy, które odbyły się w ramach projektu „Moc Małych Społeczności w Wielkopolsce”. Przez trzy tygodnie dzieci, młodzież i dorośli z tej gminy uczyli się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia – od zadławień po zawał serca. Nigdy nie wiadomo, kiedy ta wiedza będzie mogła się przydać i uratować jakąś osobę.
W gminie Witkowo szkolili się z udzielania pierwszej pomocy
W Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz profilaktyki przeciwpożarowej.
Strażacy prowadzili szkolenie w urzędzie. Nagle jedna z osób zasłabła
Podczas szkolenia, które realizowali strażacy z jednostki w Łubowie, nagle doszło do zasłabnięcia jednej z osób, która w nim uczestniczyła.









