|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

W gminie Witkowo szkolili się z udzielania pierwszej pomocy

zdjęcia nadesłane

W Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz profilaktyki przeciwpożarowej.

Spotkanie pod nazwą „Bezpieczeństwo, sprawność, integralność, profilaktyka przeciwpożarowa” było skierowane do sołtysów, przewodniczących zarządów osiedli, kół wiejskich, kółek rolniczych, a także zaproszonych gości z terenu gminy Witkowo.

Prowadzącymi byli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Gniezna asp. Mateusz Gronowski, koordynator ratownictwa medycznego Powiatu Gnieźnieńskiego oraz asp. Mariusz Janowicz. Na spotkaniu obecni byli Krzysztof Szoszorek burmistrz Gminy i Miasta Witkowo, zastępcaca burmistrza Paweł Czarnecki oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Witkowie Paweł Roszyk.

Wszyscy pozyskali najpierw teoretyczną wiedzę o tym, jak należy zachowywać się w sytuacjach różnych zagrożeń, jakie mogą występować na co dzień. Następnie przychodziło do praktyki i sposobu udzielania pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Przy tej okazji burmistrz ufundował apteczki samochodowe oraz maskotki strażackie dla osób angażujących się w szkolenie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.