Tag: ul chrobrego
W drugiej połowie roku zrealizowana zostanie przebudowa nawierzchni „czerwonych” chodników na ul. Chrobrego oraz powstaną gładkie odcinki ułatwiające przejście osobom niepełnosprawnym przez Rynek i na ul. Tumskiej. Koszt prac wyniesie 2,7 mln złotych, a zadanie jest realizowane w ramach dofinansowania.
Dwie, wyższe oferty dla „szpilkostrady” w centrum miasta
Niełatwy start ma próba zrealizowania projektu, który miał podnieść komfort osobom niepełnosprawnym i jednocześnie przyczynić się do wymiany chodników na głównej osi widokowej Gniezna z ul. Chrobrego do katedry. Pierwszy przetarg został unieważniony, a w drugim wpłynęły oferty przekraczające zaplanowaną kwotę.
Kapka Wina – elegancja ukryta w detalu
W samym sercu Gniezna pojawiło się miejsce, które wprowadza do miasta odrobinę europejskiego szyku. Kapka Wina, zlokalizowana przy ul. Chrobrego 44 z wejściem od Rynku, to przestrzeń stworzona dla osób, które cenią estetykę, spokój i kulturę spotkań.
Po 30 latach z deptaku ma zniknąć czerwona, betonowa kostka. Na nowej nawierzchni będzie wygodniej dla niepełnosprawnych
W ramach poprawy komfortu korzystania z chodników w ścisłym centrum Gniezna, przeprowadzona zostanie przebudowa odcinkowych części chodników i nawierzchni na ul. Chrobrego, Rynku i ul. Tumskiej. Wszystko w ramach tzw. szpilkostrady, a więc łagodnej nawierzchni do poruszania się wózkami przez osoby niepełnosprawne. Obecnie w wielu miejscach przejazd ten jest dla nich bardzo niekomfortowy. Właśnie ogłoszono przetarg na projekt i wykonanie zadania.
Ręcznie wykonane – twórcy zaprezentowali swoje dzieła
Nici, wiklina, ceramika, farba na płótnie i wiele innych materiałów, z których zostały wykonane prace rękodzielników, zostały zaprezentowane w śródmieściu w ramach kolejnej edycji „Rękoczynów”. To okazja, by poznać ich prace oraz samych wytwórców.
Lokal po Empiku do wynajęcia. Jest zainteresowanie
Spora powierzchnia wynajmu będzie do dyspozycji podmiotu, który wynajmie lokal po zlikwidowanym z końcem maja sklepie „Empik” przy ul. Chrobrego 11.
Cała nadzieja w ministerstwie. „PKP traktuje nas jak…”
Mieszkańcy ul. Pocztowej przyznają, że przedstawiciele kolei wszystkim odpowiadają dokładnie tak samo – zasadniczo zmieniając tylko dane adresata. Ich zdaniem problem jest zbywany, ale udało się z nim dotrzeć do Ministerstwa Infrastruktury.






