Tag: winiary
Mieszkańcy Gniezna są zaproszeni do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Planu Ogólnego Miasta Gniezna. Dokument będzie wyznaczał kierunki rozwoju przestrzennego miasta na kolejne lata i wpłynie m.in. na przyszłą zabudowę, inwestycje oraz zagospodarowanie przestrzeni publicznych.
Nowy logotyp Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Ma odświeżyć wizerunek
Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa zakończyła prace nad nowym logotypem. Jak poinformował zarząd, nowy znak graficzny ma odzwierciedlać rozwój spółdzielni, a jego wdrażanie będzie przebiegać stopniowo przez najbliższe miesiące.
Zapora raz stoi tak, a raz tak. W poszukiwaniu bezpiecznego przejścia
W miejscu, gdzie trwa przebudowa chodnika wzdłuż ul. Biskupińskiej, nie ma bezpiecznego przejścia dla pieszych – informuje nas mieszkanka. W niedzielę na miejscu zastajemy faktycznie zamknięte wszystkie przejścia na całej długości ulicy. W poniedziałek jednak jedno z nich było już otwarte, choć najwyraźniej nie wszyscy piesi chcą z niego korzystać.
Trwa budowa chodnika i ścieżki rowerowej na ul. Biskupińskiej
Na ul. Biskupińskiej w Gnieźnie powstanie nowy odcinek infrastruktury pieszo-rowerowej – w miejscu starego, asfaltowego chodnika. Realizowana inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo oraz domknąć istniejącą już pętlę dookoła osiedla Kazimierza Wielkiego. Całość powstaje z funduszy szwajcarskich.
Gęste sieci spowiły drzewa nad Jeziorem Winiary – natura jednak ma się sama obronić
Charakterystyczne pajęczyny pokrywające drzewa nad Jeziorem Winiary po raz kolejny zwracają uwagę mieszkańców. Jak wynika ze zgłoszenia przekazanego nam przez jednego z mieszkańców, część drzew straciła już liście, a problem widoczny jest na wielu egzemplarzach w rejonie akwenu.
„40 lat minęło…”. Dwunastka na Winiarach świętowała jubileusz
Szkoła Podstawowa nr 12 im. prof. Adama Wodziczki w Gnieźnie świętuje 40-lecie działalności. Jubileuszowi, którego świętowanie przypadło na minioną sobotę, towarzyszyły oficjalne uroczystości, wyróżnienia dla nauczycieli oraz majówkowy piknik przygotowany dla uczniów oraz mieszkańców Winiar.
Podpisano umowę na budowę ścieżki rowerowej na ul. Lednickiej i Orcholskiej. Prace wykonane zostaną latem
Podpisano umowę na budowę nowej ścieżki rowerowej na gnieźnieńskich Winiarach. Inwestycja o wartości blisko 1,2 mln zł obejmie również infrastrukturę towarzyszącą i ma zwiększyć spójność lokalnej sieci tras rowerowych, a jednocześnie poprawić bezpieczeństwo podróżujących jednośladami.
Czasowa zmiana w zarządzie Spółdzielni Mieszkaniowej
Podczas kwietniowego posiedzenia Rady Nadzorczej w Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wprowadzono zmiany w strukturze organizacyjnej, które mają zapewnić ciągłość jej funkcjonowania. W tym celu, z rocznego pobytu na emeryturze, do pracy w Zarządzie na stanowisku zastępcy powrócił Roman Klejborowski, otrzymując obowiązki pełnione dotąd przez prezesa.
„Panorama” znowu odżyje. Dawny lokal powróci jako restauracja
Po wielu latach nieobecności na mapie gastronomicznej Gniezna, jeszcze w tym roku i w nowej formule, w budynku legendarnej „Panoramy” ma zacząć działać nowy lokal. Ma ona ponownie stać się miejscem, gdzie wiele osób będzie mogło zjeść coś dobrego. Od kilku miesięcy obiekt przechodzi generalny remont wnętrz, w których wkrótce znajdzie się nowy punkt.
Wkrótce nowe ścieżki rowerowe i chodniki przy ul. Lednickiej i Orcholskiej
Trzy firmy złożyły oferty w przetargu na budowę ścieżki rowerowej przy ul. Lednickiej i Orcholskiej w Gnieźnie, a wszystkie propozycje cenowe mieszczą się w budżecie inwestycji. Dzięki temu ma powstać nie tylko prawie kilometrowa ścieżka, obiegająca dwa osiedla Winiar, tj. Jagiellońskie i Piastowskie, ale także chodnik.
Fa Sol La kończy działalność po intensywnym roku obecności na kulturalnej mapie miasta
Działający od roku lokal, który można powiedzieć, że skupił w sobie idee dawnych klubów muzycznych Gniezna, ogłosił swoje zamknięcie. Przez ten rok istnienia skupił w sobie wiele inicjatyw, przede wszystkim kulturalnych, ale i charytatywne. To tylko rodzi pytanie – czy w Gnieźnie już nie warto tworzyć takich miejsc?
Spotkanie z Policją: o metodach działania oszustów i sposobach obrony przed nimi
Mieszkańcy Gniezna będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z policją poświęconym metodom działania oszustów oraz sposobom ochrony przed wyłudzeniami, szczególnie tymi wymierzonymi w osoby starsze. Spotkanie zaplanowano w najbliższą środę na Winiarach – skierowane jest ono zarówno do seniorów, jak i osób młodych.













