Tag: winiary
W piątkowy wieczór służby zostały powiadomione o pożarze, który został zauważony na korytarzu budynku wielorodzinnego na os. Jagiellońskim w Gnieźnie w rejonie skrzynki elektrycznej. Na miejsce skierowano liczne zastępy straży.
Świąteczne zakupy w Centrum Handlowym „Jagoda”
Do świąt zostało już naprawdę niewiele czasu – dlatego każdy, kto wciąż zastanawia się nad prezentami dla bliskich lub dopina przygotowania do Bożego Narodzenia, powinien odwiedzić miejsce, w którym inspiracji nigdy nie brakuje. Mowa o Centrum Handlowym „Jagoda” przy ul. Gdańskiej 112 w Gnieźnie, gdzie w jeden weekend można skreślić z listy niemal wszystkie przedświąteczne obowiązki. Dodajmy, że najbliższe niedziele handlowe przypadają 7 i 14 grudnia!
Przedszkola nr 15 i 17 do likwidacji. Są plany, jak wykorzystać budynki
Głosami większości radnych podjęto dziś uchwały w sprawie zlikwidowania dwóch placówek przedszkolnych przy ul. Chudoby oraz na os. Piastowskim. Powodem jest spadek przyjęć, wynikający z załamania demograficznego. Radni na środowej sesji Rady Miasta pytali o to, która placówka będzie kolejna, a także jakie są plany wobec budynków po tych instytucjach.
Prawie 800 tys. złotych wygranej w totolotku
Na terenie Gniezna padła po raz kolejny w tym roku wysoka wygrana w Totalizatorze Sportowym. Tym razem szczęśliwy lub szczęśliwa posiadaczka kuponu, nabytego na jednym z osiedli, wygrała 780 tys. złotych.
Auto zniknęło z osiedlowego parkingu, a odnalazło kilka kilometrów dalej. Dwie osoby z zarzutami
Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży Hyundai Tucson, które to auto w miniony weekend zniknęło z jednego z osiedli na Winiarach w Gnieźnie. Sprawców było dwóch, którzy już wiedzą, co ich może czekać za popełnione przestępstwo. Auto wróciło do właścicieli.
Pożar pufy w mieszkaniu, interwencja w całym budynku
We wtorkowy wieczór strażacy zostali wezwani do zadymienia, jakie zostało spostrzeżone na klatce schodowej wieżowca. Z powodu zajścia w jednym z lokali, konieczna była interwencja straży pożarnej oraz policji.
Nowa nawierzchnia na ul. Północnej
Zakończyły się prace na ul. Północnej, położonej na os. Kazimierza Wielkiego w Gnieźnie. Ulica zyskała nową nawierzchnię, wymieniono krawężniki, wykonano schody oraz zjazdy na drogi boczne. Dodatkowo powstały elementy spowalniające ruch, co ma się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa.
Mural na wieżowcu rozpalił opinię – znamy jego cenę. Urząd zapewnia, że to nie koniec prac na tej ścianie
Ukończony kilka dni temu mural, który pojawił się na os. Piastowskim w Gnieźnie, wzbudził ogromne poruszenie w komentarzach w sieci. Dodajmy, że skrajnych komentarzy. Prace też zakończono „w połowie” budynku, ale jak zapewnia Magistrat, ściana będzie domalowana do końca, bo pierwszy etap prac pochodził z dofinansowania.
Mural na os. Piastowskim został ukończony
Na ścianie budynku na osiedlu Piastowskim 17 w Gnieźnie zakończono prace nad muralem przedstawiającym Bolesława Chrobrego i Mieszka II. Wielkie malowidło, utrzymane w stylu łączącym tradycję z elementami street artu, jest już w pełnej krasie możliwe do oglądania.
Gmina Gniezno: zbiórka odpadów wielkogabarytowych
W drugiej połowie października 2025 roku na terenie gminy Gniezno przeprowadzona zostanie objazdowa zbiórka odpadów komunalnych wielkogabarytowych, mebli oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Rusza malowanie „koronacyjnego” muralu na wieżowcu na Winiarach
Przy ścianie budynku na os. Piastowskim 17 w Gnieźnie rozstawiono już rusztowanie i wkrótce wymalowany zostanie mural, który przedstawia postacie pierwszych królów Polski – Bolesława Chrobrego i Mieszka II w nietypowym stylu, będącym połączeniem ze street artem. Malunek ma być dobrze widoczny z Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego dla osób wjeżdżających do miasta od strony Torunia i Bydgoszczy.
Na Winiarach otwarto Klub Malucha „Orlęta”
Przestrzeń dla najmłodszych i wsparcie dla rodziców – to inicjatywa, która została utworzona przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Nowa placówka mieści się na os. Orła Białego 20 i ma pełnić funkcję podobną do żłobka, umożliwiając pobyt najmłodszym dzieciom. Teraz rodzice mogą korzystać nie tylko z przedszkola prowadzonego przez tę organizację.













