Tag: witkowo
20-letni mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy po zatrzymaniu go przez policjantów z Witkowa. W samochodzie, którym podróżował, funkcjonariusze znaleźli narkotyki, których ilość – według opinii biegłego – mogła posłużyć do odurzenia kilkuset osób.
Miał 1,6 promila i wsiadł za kierownicę. Zatrzymali go policjanci z Witkowa
Kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu przez policjantów. Tym razem to mieszkaniec gminy Czerniejewo prowadził samochód, mając 1,6 promila alkoholu w organizmie – został on zatrzymany na terenie Witkowa.
Wiwat Król Kurkowy KBS Witkowo A.D.2026
W minioną niedzielę 10 maja 2026 r. na strzelnicy LOK we Wrześni odbył się turniej strzelecki o tytuł Króla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie. W zmaganiach wystartowało całe grono braci zrzeszonych w organizacji, kultywującej dawne tradycje.
„Straż sąsiedzka” to fake news, liczący na podsycanie emocji i budowanie zasięgu
W ostatnich tygodniach w całej Polsce, a od dwóch dni także w naszym powiecie powstają jak grzyby po deszczu strony „Straży Sąsiedzkich”. Ostatnio w Witkowie, gdzie ta niby oddolna organizacja już przeprowadziła rzekome „interwencje”. Wszystkie one są opatrzone zdjęciami przetworzonymi przez sztuczną inteligencję, a w komentarzach widać co najmniej „ostrą dyskusję”.
Powstaje ostatni odcinek ścieżki rowerowej z Witkowa do Powidza
Na trasie budowanej ścieżki rowerowej między Wiekowem a Strzyżewem Witkowskim pojawiła się nawierzchnia na znacznym odcinku. Inwestycja zbliża się do kolejnego etapu realizacji, przybliżając tym samym do zakończenie prac i uzyskania połączenia szlakiem dla jednośladów, łączącym Witkowo z Powidzem.
Młodzi przeszli sprawdzian wiedzy i umiejętności na drodze
W Zespole Szkół w Jankowie Dolnym odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym z udziałem uczniów z całego powiatu. Wydarzenie miało na celu promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz rozwijanie praktycznych umiejętności uczestników. Najlepsi zostali nagrodzeni.
Pożar stolarni w sobotni ranek. Liczne zastępy w akcji
Spore siły zostały skierowane do gaszenia pożaru, do jakiego doszło na terenie zakładu stolarskiego w Witkowie. Ogień pojawił się w budynku produkcyjnym, a na miejsce skierowano kilka zastępów straży pożarnej z tej części powiatu.
Ratunek życia nie zna granic administracyjnych. Niechanowo, Witkowo i Powidz wspólnie z Powiatem kupią karetkę dla swojego rejonu
Obecna karetka z podstacji zespołu ratownictwa medycznego w Witkowie jest już wysłużona. Po 10 latach pracy, po kilka wyjazdów dziennie, przyszedł czas na zakup nowego pojazdu. W tym celu dogadały się cztery samorządy i to z dwóch powiatów, by w ten sposób odpowiednio zabezpieczyć swoich mieszkańców w pomoc. Dzisiaj podpisano porozumienie o wspólnym finansowaniu i przekazaniu na ten cel pieniędzy.
Ratownicy z Witkowa otrzymają nową siedzibę
Po pożarze, który miał miejsce półtora tygodnia temu, udało się już znaleźć miejsce, gdzie wkrótce będą stacjonować ratownicy medyczni z podstacji w Witkowie – to ich siedziba została najbardziej zniszczona w wyniku tego zdarzenia. Nowa lokalizacja również ma zapewnić dobre skomunikowanie.
Ogień pojawił się przy klimatyzatorze. Trwa ustalanie nowej siedziby dla ratowników medycznych
Po pożarze, do jakiego doszło w nocy z piątku na sobotę w Urzędzie Gminy w Witkowie, jednostka przechodzi reorganizację. Jednocześnie ratownicy medyczni, których siedziba uległa uszkodzeniu, przenieśli się tymczasowo do Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. Trwają rozmowy, gdzie mogliby docelowo zostać ulokowani na stałe.
Witkowski urząd czasowo zamknięty po pożarze. Część pomieszczeń spalona lub okopcona, inne zalane
W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w nocy z piątku na sobotę, gdy doszło do pożaru poddasza Urzędu Gminy w Witkowie, jednostka czasowo zostanie zamknięta. Miejscowy samorząd dziękuje za akcję gaśniczą, która zapobiegła dalszemu rozwojowi pożaru i zapewnia, że podstacja karetek ZRM została przeniesiona i dalej będzie nieść pomoc.
Pożar Urzędu Gminy w Witkowie. W akcji kilkanaście zastępów straży
W nocy z piątku na sobotę doszło do pożaru górnej kondygnacji budynku urzędowego w Witkowie. Na miejscu działało kilkudziesięciu strażaków z dwóch powiatów, a jednocześnie urzędnicy zabezpieczali dokumenty przed ich zalaniem. Pożar pojawił się na poddaszu, gdzie znajduje się siedziba miejscowej bazy zespołu ratownictwa medycznego.













