Tag: zapowiedź wydarzenia
Jego występy na ulicach europejskich miast oglądały tysiące osób, a nagrania w internecie zdobyły miliony wyświetleń. Już 20 czerwca w Gnieźnie wystąpi Mariusz Goli – gitarzysta i kompozytor znany z niepowtarzalnego stylu łączącego flamenco, folk i improwizację. Na koncert zaprasza Agencja Artystyczna JazzGra.
Koncert Letni w „Dziekance”. Wystąpią młodzi muzycy z Gniezna
Muzyka klasyczna, występy solistów i zespołów oraz wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych. Już 16 czerwca w auli Szpitala „Dziekanka” odbędzie się Koncert Letni przygotowany przez uczniów i pedagogów gnieźnieńskiej Szkoły Muzycznej.
Wystawa psów rasowych w Stadzie Ogierów
Ponad 130 ras psów z kilku krajów będzie można zobaczyć podczas weekendowego wydarzenia, które odbędzie się w Gnieźnie. Na odwiedzających czekać będą zarówno popularne czworonogi, jak i rzadko spotykane, w tym wszystkie polskie rasy narodowe.
Dzień Dziergania – okazja, by zobaczyć ręczne wyroby
W najbliższą sobotę przed południem na gnieźnieńskim Rynku spotka się grupa dziewiarek, aby wspólnie świętować ten dzień i zachęcić mieszkańców do udziału w twórczej, ciepłej i pełnej dobrej energii inicjatywie.
Zmiana miejsca Kiermaszu Książki Używanej
Z uwagi na niepewne warunki atmosferyczne i w trosce o komfort zarówno wystawców, jak i odwiedzających Miasto Gniezno informuje, że piątkowy Kiermasz Książki Używanej odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ul. Łubieńskiego 11 (a nie jak wcześniej komunikowano na Deptaku).
Odlotowy dzień dziecka na lądowisku w Brzozogaju – zmiana terminu imprezy!
Liczne atrakcje dla najmłodszych oraz wydarzenia związane z lotnictwem – to zapowiadają organizatorzy imprezy, zaplanowanej na niedzielę 21 czerwca 2026 roku na lądowisku Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy w Brzozogaju koło Działynia. Tam to odbędzie się Gminno-Powiatowy Dzień Dziecka „Odlotowe Kłecko”. Wydarzenie pierwotnie miało się odbyć 13 czerwca br., ale z uwagi na niekorzystne prognozy, zostało przeniesione.
„Bułgaria. Złoto i rakija” – spotkanie z Magdaleną Genow-Jopek
Już 12 czerwca 2026 roku w Gnieźnie odbędzie się kolejne spotkanie autorskie organizowane w ramach cyklu „Królewskie Gniezno Czyta 2026”. Gościem wydarzenia będzie pisarka i reportażystka Magdalena Genow-Jopek.
„Spotkanie w Gnieźnie” – promocja książki i spotkanie autorskie
Spotkanie z debiutującą autorką i opowieść o miłości wystawionej na trudną próbę. Już w czwartek mieszkańcy będą mieli okazję poznać bliżej książkę „Spotkanie w Gnieźnie” oraz jej autorkę.
Tradycja spotyka innowację. „Świt, który zrodził władców” – unikalny mariaż historii, autorskiej muzyki i technologii AI
Jak połączyć najnowsze technologie generatywne z surowym klimatem wczesnego średniowiecza? Kompozytor Maciej Braciszewski zapowiada premierę projektu „Świt, który zrodził władców” oraz albumu muzycznego „Władcy Świtu 2”, która odbędzie się 28 grudnia 2026 roku. Ten 30-minutowy, stworzony w wysokiej rozdzielczości esej wizualny to projekt, w którym cała warstwa obrazu powstała przy użyciu zaawansowanej sztucznej inteligencji pod okiem ekspertów od archeologii i etnografii Słowian, tworząc spójny mariaż historii, autorskiej muzyki i technologii AI.
Fortepian przy świecach – wyjątkowy koncert z aranżacjami znanych utworów
Przeboje największych gwiazd lat 80. zabrzmią w Gnieźnie w wyjątkowych, fortepianowych aranżacjach. Koncert „Fortepian przy świecach” połączy atmosferę nostalgii z kameralnym charakterem muzyki wykonywanej na żywo w otoczeniu setek świec.
„Święte Królewny – Polska – Węgry” – wystawa z historią
W klasztorze OO. Franciszkanów odbędzie się wernisaż wystawy „Święte Królewny – Polska – Węgry”, poświęconej córkom króla węgierskiego Beli IV. Wydarzenie będzie jednym z elementów obchodów związanych z kultem błogosławionej Jolenty, szczególnie związanej z Wielkopolską i Gnieznem.
Kolejne znalezisko w „garażowym archiwum” oraz inne ciekawostki z albumu Janusza Chlasty – spotkanie z fotografią
Odnalezione kolejne materiały z twórczości gnieźnieńskiego reportera (i nie tylko) będą tematem spotkania, które odbędzie się w drugiej połowie czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury. Będzie okazja do porozmawiania o wydawnictwie, pracy nad tym wyjątkowym archiwum, ale także wygrania dodrukowanego albumu wydanego dwa lata temu.













