Przejdź do treści głównej



Pijany jechał „wężykiem”. Zatrzymał go policjant po służbie

źródło: KPP Gniezno

Ponad 2,4 promila alkoholu miał 61-letni motorowerzysta, którego w pobliżu Mielna w gminie Mieleszyn zatrzymał policjant będący po służbie. Funkcjonariusz zauważył niebezpieczny styl jazdy i uniemożliwił mężczyźnie dalszą podróż.

Do zdarzenia doszło w środę, 1 lipca, około godziny 12.30. Policjant z Komisariatu Policji w Kłecku, będący w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na motorowerzystę poruszającego się tzw. „wężykiem”, stwarzającego zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

– Funkcjonariusz nie pozostał obojętny. Wykorzystał odpowiedni moment, bezpiecznie zatrzymał motorowerzystę, po czym za pośrednictwem dyżurnego Policji wezwał na miejsce funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 61-latka wykazało 2,4 promila alkoholu w jego organizmie – informuje KPP Gniezno.

Badanie alkomatem wykazało, że 61-letni mieszkaniec powiatu miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do dalszych czynności, a motorower przekazano wskazanej osobie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Policja przypomina, że każdy kierowca wsiadający za kierownicę po alkoholu stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany