3 lutego o godz. 19 odbędzie się czwarty „Wieczór z genetyką”. Wydarzenie odbędzie się w sali multimedialnej w klasztorze ojców franciszkanów przy ul. Franciszkańskiej 12 w Gnieźnie. Z inicjatywy Forum Gniezno dla Życia i Rodziny gnieźnianie po raz kolejny będą mieli okazję posłuchać prof. Andrzeja Kochańskiego.
Prof. Andrzej Kochański zaprasza tymi słowami: „Tematem kolejnego, już czwartego, spotkania z będą zależności, jakie występują między genetyką i polityką. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że tak odległe od siebie obszary ludzkiej aktywności jak polityka i genetyka – zorientowana na biologię – nie mają ze sobą wiele wspólnego. A może jednak jest zupełnie inaczej? Czy historia – ta najnowsza i ta bardziej odległa – dostarcza dowodów na udział decyzji politycznych w krajobrazie genetycznym małych i wielkich społeczności? Na te pytania postaram się odpowiedzieć już 3 lutego. Serdecznie zapraszam!”.
Styczniowa edycja „Wieczoru z genetyką” przyciągnęła do salki ojców franciszkanów wielu słuchaczy, a zakończyła się pytaniami z publiczności.
Andrzej Kochański – (ur. 1971 w Gnieźnie) to polski lekarz genetyk, prof. dr hab. nauk medycznych, specjalista genetyki klinicznej oraz laboratoryjnej, profesor zwyczajny w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Konsultant krajowy w dziedzinie genetyki klinicznej, członek Zespołu ds. Bioetycznych KEP.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.
Bardzo ciekawy wykład nie mogę się doczekać kolejnych.
Nie miałam świadomości, że genetyka jest tak ważna.
Lubię korzystać ze spotkań z ciekawymi ludźmi, a tu autorytet w dziedzinie genetyki. Czas interesujących spotkań mija bardzo szybko. Jak wielką tajemnicą jest życie, człowiek, chociażby od strony biologii. Czy naukę w tej specjalizacji wykorzystamy dla leczenia, czy do ” produkcji ludzi w sztucznych macicach” , co zapamiętałem z „Seksmisji” !?
Z całą pewnością warto przyjść i posłuchać profesora Kochańskiego. Zapewne – wzorem ostatniego spotkania – będzie to nie tylko wykład, ale też swobodna dyskusja połączona z możliwością zadawania pytań.
Temat równie ciekawy, jak ostatnim razem. Warto przyjść.
Bardzo ciekawe i wartościowe wydarzenie. Jeśli czas pozwoli to na pewno wezmę w nim udział. Mam nadzieję, że inicjatywa będzie kontynuowana.
Historia gnieźnieńskiego szpitala Dziekanka to straszny przykład tego, czym kończy się „naprawianie” genetycznych błędów i decydowanie o tym, kto ma prawo do życia. Warto się wybrać na to spotkanie.
Jak zawsze warto przyjść 🙂