|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Kolejne wygrane zawodników Strzelca

zdjęcia nadesłane

Kolejny majowy start i kolejne sukcesy – w trakcie zmagań odbywających się w miniony weekend Maciej Zielenow ze Strzelca Gniezno osiągnął świetne wyniki.

27 maja na strzelnicy LOK-u we Wrześni rozegrany został XVI Otwarty Wielobój Strzelecki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nekla. Wielobój polegał na przeprowadzeniu strzelań w trzech konkurencjach. Było to strzelanie z Kbks w postawie leżącej, w postawie stojącej oraz z pistoletu MCM Margolin w postawie stojącej. Reprezentant Strzelca Gniezno Maciej Zielenow okazał się najlepszym zawodnikiem wygrywając zawody ze znaczą przewagą nad rywalami i zdobył Puchar XVI Wieloboju jednocześnie uzyskując najlepszy wynik wśród wszystkich strzelających z pistoletu MCM Margolin.

Z kolei dzień później tj. 28 maja, także na strzelnicy we Wrześni rozegrany został turniej o tytuł Króla AD 2023. Zespół Strzelca Gniezno reprezentowali Roman Czarniak i Maciej Zielenow. Reprezentanci Strzelca Gniezno spisali się rewelacyjnie zajmując łącznie pięć miejsc na podium – Roman Czarniak wywalczył dwa trzecie miejsca, Maciej Zielenow zwyciężył jedną z konkurencji, a w kolejnej zajął II miejsce. W głównej konkurencji turnieju wywalczył III miejsce uzyskując tytuł II Rycerza AD 2023.