WOŚP 2024 – wydarzenia w Gnieźnie

Już za tydzień odbędzie się WOŚP-owy weekend, pełen różnych wydarzeń i inicjatyw, mających na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wydarzenia mające miejsce na terenie Gniezna i powiatu rozlożone zostały po raz kolejne na dwa dni. A to wszystko za sprawą Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy, który rozpocznie się już w sobotę 27 stycznia o godzinie 10 na Rynku i wyruszy w kierunku Warszawy. Tego samego też dnia odbędzie się „Rozgrzewka Wielkiego Finału” w OSP Strzyżewo Smykowe – tam wydarzenia, które podamy w osobnym harmonogramie, rozpoczną się od godziny 15.
To jednak niedziela 28 stycznia ubiegnie pod znakiem serduszka WOŚP. Na terenie Gniezna i w sztabie mieszczącym się w CK eSTeDe zaplanowano szereg wydarzeń.
– Mottem tegorocznej akcji jest „Tu wszystko gra OK!”. Celem finału jest zakup urządzeń zgodnie z hasłem – „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Będzie to sprzęt pulmunologiczny, a więc przydatny dla każdego. W ciągu 31. finałów WOŚP zebrało blisko 2 miliardy złotych i kupiło ponad 71,5 tysiąca urządzeń, z czego część jest także w gnieźnieńskich szpitalach – mówił Marek Wiertel ze sztabu gnieźnieńskiego WOŚP.
W niedzielę 28 stycznia na ulice wyruszy 192 wolontariuszy, którzy będą posiadać ze sobą puszki oraz legitymacje. Ponadto 51 zbiórek prowadzonych jest także w lokalach i placówkach, które się do tego zgłosiły. Działa także eskarbonka oraz aukce na allegro – oba adresy:
- eSkarbonka: https://eskarbonka.wosp.org.pl/hepadanypi
- Allegro: https://allegro.pl/uzytkownik/viertel1
Co istotne – w odróżnieniu od ubiegłego roku, licytacje w eSTeDe będą prowadzone w sali widowiskowej tylko i wyłącznie poprzez osobisty udział na miejscu.
Pełen program wydarzeń poniżej:
- od 9:00 Nocna Jazda Samochodem Bez Celu – wystawa aut – Rynek
- 10:00 Piknik biegowy na bieżni lekkoatletycznej – Stadion Mieszka ul. Strumykowa – biuro zawodów czynne od 9:00
- 11:00 – 14:00 Stajnia pod Wierzbami – konie na gnieźnieńskim Rynku, możliwość przejażdżki bryczką
- 11:00 Żywe lekcje historii i nauka strzelania z łuku – Osada przy Stajni, ul. Pustachowska (prochownia)
- 11:00 Spektakl dla dzieci „Fuzjo-iluzja” – MOK
- 11:30 Warsztaty dla dzieci – MOK
- 11:45 Powolny Objazd Miasta rowerami – start z ul. Strumykowej, przed stadionem
- 12:00 Morsowanie dla WOŚP – plaża Jeziora Winiary – ok. 12:00 licytacje, ok. 12:30 kąpiel
- 12:00 – 15:00 Muzyczny autobus ulicami Gniezna – MOK dla WOŚP
- 15:00 – 18:30 Licytacje na żywo – CK eSTeDe
- 15:00 – 17:00 Pokaz sprzętu wojskowego – CK eSTeDe
- 15:00 – 18:00 Rodzinne warsztaty z sercem – CK eSTeDe – salon fryzjerski, malowanie buziek, naturalna świeca, TEB Edukacja, fotobudka, okulary VR, magnesy, hufiec ZHP, nauka pierwszej pomocy
- 18:00 – 20:00 Koncert w amfiteatrze: Shaley, Kwartet Proforma
- 20:00 Światełko do nieba
#Tagi
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.






















Nie Wośp a Złoty Melon na to są zbierane pieniądze,synalka komunistycznego ubeka,który popiera tzw. strajk wiedźm i ich walkę o aborcję na żądanie czyli mordowanie niewinnych ,zdrowych, nienarodzonych dzieci !!!!! Co za hipokryzja i ściema komuszego pupilka,że też ludzie dają się tak nabierać!!! A gdzie są takie same akcje dla innych fundacji,czy też mają takie fory???? Ile pieniędzy musi wydać miasto na organizację TYLKO na tą akcję ?? NIE lepiej pozbierać pieniądze i samemu kupić potrzebny sprzęt do szpitala,niż dawać zarobić niemieckiemu bankowi i komuszemu pupilkowi ??
Bieda z nędzą w tym Gnieźnie. Sztab powinien zobaczyć jak to wygląda w innych miastach z wydarzeniami. U nas praktycznie co roku to samo.
Światełko do nieba w formie latarek?