O dwóch radnych mniej wybierano w tym roku w wyborach do Rady Powiatu. Zasadniczo jednak można odnieść wrażenie, że w tym obszarze niewiele się zmieni.
Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki i przydział mandatów do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. W tym roku uprawnieni do głosowania decydowali o przydziale 25 z nich – o 2 mniej, niż w poprzedniej kadencji. Jest to spowodowane ubytkiem wyborców w dwóch okręgach na terenie Gniezna, co zgodnie z przepisami spowodowało „redukcję” w każdym po 1 mandacie.
Ostatecznie do urn na terenie powiatu gnieźnieńskiego udało się 50,73% tj. 55 594 osób na 109 580 uprawnionych.
Do Rady Powiatu weszło 5 radnych PiS, 3 radnych Ziemi Gnieźnieńskiej, 2 radnych Lewicy, 4 radnych Trzeciej Drogi i 11 Koalicji Obywatelskiej:
Okręgi miejskie:
Okręg gmina Trzemeszno:
Okręg gmina Witkowo, Gniezno, Niechanowo, Czerniejewo:
Okręg gmina Kiszkowo, Kłecko, Mieleszyn, Łubowo:
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.
Zadziwiające jest, że ludzie wybierają tak deficytowe zawodowo jednostki jak lekarze… Potem mruczą i złowieszczą w poczekalniach oraz poradniach zdrowia, że lekarze nieobecni lub traktują ich, pacjentów, bez zaangażowania, odbierając telefony.
A kto ma doradzać w Radzie Powiatu w sprawach lecznictwa, które jest podstawowym zadaniem tej jednostki? Nauczyciele, którzy garną się wiecznie do wladzy, a wielu z nich pojęcia nie ma o tak ważnych tematach? Albo wieczni pseudo politycy, którzy są znani z tego, że są znani z siedzenia w tych ławach? Patrząc na radnych w samorządach ale też na posłów w parlamencie litosc bierze nad marnościami tych wybrancow.
Jak ma się coś zmienić jak co chwilę te same osoby wchodzą do rady? Głos powinni oddawać ludzie do 65 roku życia, emeryci niech sobie odpoczywają
To ma być Rada Powiatu ? Raczej oddział geriatryczny.
Do miasta też ponownie wybrano osoby potrzebujące specjalistycznej opieki lekarzy pewnej specjalności. Nogi bolą, uszy nie te, rozum nie nadąża, a w ogóle to wstyd dla takiego elektoratu, który łazi na te wybory nie rozumiejąc istoty gospodarzenia gminą i powierzania rządów wiecznym nieudacznikom.
25 osób po 4 000 złotych, da obciążenie budżetu powiatu w kwocie 100 000 zł miesięcznie. Rocznie :będzie to kwota = 1 200 000 zł. Mało to czy dużo za …………….
A Pan niedoszły radny kandydując do Rady Miasta miał tam działać w ramach wolontariatu?
Ty lepiej patrz, ile zarabia twój prezes i czy taka pensja jest adekwatna do pracy, którą wykonuje.
Szanowny Panie Marku Zygmuncie i się Panu nie udało przytulić taką kasę i dlatego Pan tak pisze .
I znowu te same osoby u władzy tylko stołkami się pazamieniali. Była możliwość zmiany na lepsze a tu znowu to samo.
No bo ludzie uciekają z tego miasta. Też mi odkrycie z tym ubytkiem, zgadnijcie natomiast czemu jest ubytek.
Bo Gniezno zdycha na naszych oczach. Kto ma oczy i rozum, ten widzi. I tak nas czeka kolejne 5 lat.
Uciekają bo jest PiS i drugi PiS czyli Ziemia Gnieźnieńska
Odpowiedź Mariusza bez sensu, od wielu wielu lat rządzi tu SLD i PO
Polowa mieszkańców ma w nosie jakiekolwiek wybory. Tak wypruto mózgi Polaków, że nie wierzą w jakąkolwiek poprawę swojego bytu. Jestem za obowiązkowym udziałem w wyborach.
Wybory wielomandatowe to kpina uchwalona pod ogólnopolskie partie. Wybory w takich niedużych miastach powiatowych jak Gniezno, powinny być jednomandatowe !!
Tego też nie rozumiesz Po wyborach jednomandatowych to by była dopiero jazda w tych radach i parlamencie!
I wtedy sukces murowany
Baka
Wybory to obowiązek obywatelsķi i patriotyczny każdego Polaka . Jeżeli ktoś nie rozumie słowa obowiązek to pretensje tylko do siebie .Agata
Zawsze można oddać głoś nieważny. Więc po jakiego kija ten obowiązek?
Część z tych ludzi w ogóle nie powinno być w radzie.
Dlaczego tak sądzisz.? Ludzie tak zadecydowali przy urnach .Mogłeś lepiej wybierać. Za 5 lat to Ty Jancio zostaniesz rad
Jak dobrze ze nie wszedł taki Krawczyk na przykład. Chorągiewka polityczna.
Nie wszedł Pan W . Krawczyk bo nie pisał listów do prominentów .
Trzeba na wybory chodzić, można też jeździć.