Krótko obowiązywały zmiany, które zostały wprowadzone rzutem na taśmę w ostatnim czasie przez odchodzący Zarząd. Nowy ułożył inaczej obowiązki, zmieniając także częściowo strukturę organizacyjną.
Pod koniec kwietnia kończący swoją kadencję Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego utworzył „na szybko” Wydział Zdrowia i Promocji, dodając tę ostatnią do działającego wcześniej samodzielnie Wydziału Zdrowia. Stało się to pół roku po tym, jak w ogóle został zlikwidowany Wydział Promocji i Turystyki, a w jego miejsce utworzono „Gabinet Starosty”.
Wraz z rozpoczęciem nowej kadencji, wybrany w ub. tygodniu Zarząd wprowadził od razu zmiany, które weszły już w życie na mocy uchwały w ub. tygodniu. Zlikwidowano wspomniany „Gabinet Starosty”, a w jego miejsce ponownie utworzono Wydział Promocji, Kultury i Turystyki. Obecnie odtworzona komórka będzie miała za zadanie zająć się m.in. przygotowaniami do 1000. rocznicy koronacji, co do tej pory ze strony Powiatu było tematem zarzuconym. Wczoraj strona powiatowa poinformowała o aktywnym uczestnictwie w tych działaniach. Ponadto przywrócone zostały zadania pierwotnie zlecane temu wydziałowi- m.in. szeroko rozumiana promocja powiatu (w tym gospodarcza), obsługa medialna, popularyzacja walorów kulturowych i turystycznych regionu itd. Zarówno nowy-stary Wydział Promocji, Kultury i Turystyki, wraz z Wydziałem Inwestycyjnym, ma wejść w kompetencje wicestarosty Łukasza Scheffsa.
W rękach etatowego członka Zarządu Ewy Barłogi-Purol pozostanie Wydział Architektury i Budownictwa, Wydział Organizacyjno-Administracyjny oraz Wydział Komunikacji, Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Drugi członek Zarządu Daria Benke będzie miała w swoich kompetencjach Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.
W gestii starosty Tomasza Budasza znajdzie się Wydział Zdrowia (dotąd – wicestarosty), a także Wydział Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa (dotąd – etatowego członka Zarządu), Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego, Biuro Rady, Wydział Finansów oraz pozostałe jednostki i stanowiska podległe Starostwu. W gestii Skarbnika pozostaje Wydział Budżetu i Analiz Finansowych.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.
Panie Starosto, Panie Budasz, sądzę, że stawiając na Pana, się nie pomyliłem. Moja ocena, Pana wiarygodności to rozsądna ocena Pana pracy w Urzędzie Miasta. Sądzę, iż polityka gospodarcza w powiecie będzie rozsądkiem, a nie politycznym chamstwem. Dziś Panie Starosto, uważam, iż mój głos, to głos oddany na rozsądna Osobę, która polityczne spory za przeproszeniem ma w d—e, . Pozdrawiam, i życzę obiektywizmu w podejmowaniu decyzji, dla dobra Naszego Powiatu. Wierzę w Pana rozsądne decyzję, bez względu na politycznej barwy.
Juz widze, jak beda wygladaly te przygptowania do rocznicy koronacji, gdy beda je organizowali……..urzednicy!
Bardzo dobrze ze zlikwidowano Gabinet Starosty. Uważam że takie twory są od wszystkiego i od niczego czyli od brania kasy.