„Ach ta dzisiejsza młodzież…” – ile razy słyszeliście to zdanie, które w niesprawiedliwy sposób próbuje opisać młodzież? Albo „Nie przejmuj się, wszystko będzie dobrze”, kiedy czujecie, że świat Wam się wali? Z takim trywializującym podejściem do młodzieży i zdrowia psychicznego rozprawia się w swoich książkach Justyna Suchecka, dziennikarka TVN24, z którą spotkanie autorskie odbędzie się w najbliższy piątek – 5 lipca o godz. 18.00 w Latarni na Wenei.
Latarnia na Wenei wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną w Gnieźnie, zapraszają Was na bardzo ciekawe spotkanie autorskie z Justyną Suchecką – dziennikarką specjalizująca się w tematyce edukacyjnej. Wstęp bezpłatny!
Autorka napisała następujące książki, wokół których skupi się piątkowa rozmowa:
„Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat” (2020) – niesamowita książka o współczesnych polskich dzieciach i nastolatkach, które swoją pomysłowością zadziwiają dorosłych i udowadniają, że nie trzeba czekać, żeby zmienić świat.
„Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze” (2022) – książka, w której rozmówcy i rozmówczynie Sucheckiej dzielą się swoimi doświadczeniami z czytelniczkami i czytelnikami, by pokazać m.in. jak radzić sobie z kryzysami i stresem, gdzie szukać pomocy i jak udzielać jej innym. Bo pierwszej pomocy psychologicznej powinno się uczyć tak, jak pierwszej pomocy przedmedycznej!
„Pokolenie zmiany. Młodzi o sobie i świecie, który nadejdzie” (2023) – książka o pokoleniu Z (gen Z), do którego zaliczamy osoby urodzone między rokiem 1995 a 2012, uczące się w liceach, rozpoczynające właśnie dorosłe życie i od niedawna funkcjonujące na rynku pracy. Jest to pierwsza tak kompleksowa, empatyczna i merytoryczna książka opowiadająca o młodych i ich świecie.
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Świeć jasno, Latarnio!” w cyklu „Literatura w spektrum”, który został dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.