|  Rafał Wichniewicz  |  9 komentarzy

Redukcje zatrudnienia także w gnieźnieńskiej Poczcie

Zmiany, o których mówi się w całym kraju, dotyczące funkcjonowania Poczty Polskiej, dotkną także gnieźnieńską jednostkę. Informacje te są jednak nieoficjalne, ponieważ firma wprost nie chce odnosić się do kwestii zatrudnienia.

Liczba ponad 8 tys. pracowników, o którą to planuje się zmniejszyć zatrudnienie w Poczcie Polskiej w całym kraju, była przedstawiana w ogólnopolskich mediach. Jest więc oczywistym, że sprawa ta dotknie także gnieźnieńską jednostkę, która świadczy usługi w kilku placówkach na terenie miasta. Ponieważ dotarły do nas nieoficjalne informacje o planowanej redukcji personelu, skierowaliśmy w tej sprawie zapytanie do Poczty Polskiej.

– Realizowany przez Pocztę Polską Plan Transformacji jest konieczny, aby odbudować rynkową pozycję jednej z najstarszych w Polsce firm, pełniącej rolę i misję operatora wyznaczonego do świadczenia usługi powszechnej. Program Dobrowolnych Odejść obejmie w tym roku w skali kraju nie więcej niż 8518 etatów, w dużej mierze z obszarów administracji i wsparcia (dyrektorzy, kierownicy, pracownicy administracji i wsparcia różnego typu stanowią połowę wytypowanych osób). Nie wiadomo jednak jeszcze, jaka część pracowników przyjmie ofertę PDO. Nie podajemy szczegółowych danych dotyczących regionów, w tym dotyczących zatrudnienia w poszczególnych placówkach – to wewnętrzne informacje organizacyjne – przekazano nam z Biura Prasowego Poczty Polskiej.

Z naszych informacji wynika jednak, że propozycję dobrowolnego odejścia otrzymać miało kilkunastu pracowników gnieźnieńskiej Poczty, w tym także kilku listonoszy. Warunki odejścia są przedstawiane do realizacji w najbliższym czasie (od kolejnego miesiąca) i większość decyduje się z nich skorzystać. Ponadto w gnieźnieńskiej jednostce wprowadzone zostają zmiany strukturalne w przyjmowaniu przesyłek i ich dalszemu przekazywaniu.

Jak nas zapewniono w odpowiedzi z Poczty Polskiej, przyjęcie PDO pozwala na otrzymanie rekompensaty: – jej wysokość może stanowić 9-krotność miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego, jeśli będzie wypłacana co miesiąc lub równowartość 5-krotności wynagrodzenia zasadniczego, jeżeli ma być wypłacona jednorazowo w terminie 21 dni od daty rozwiązania stosunku pracy. – Wybór wariantu rekompensaty należy wyłącznie do pracownika, a zabezpieczenie finansowe z tytułu PDO może wynieść maksymalnie równowartość rocznego wynagrodzenia. Ponadto program osłonowy zakłada możliwość kontynuacji ubezpieczenia grupowego i dodatkowej opieki medycznej przez 3 lata od rozwiązania umowy, umorzenie zwrotu kosztów za szkolenia czy studia ukończone w czasie pracy, brak okresu wypowiedzenia umożliwiający rozpoczęcie nowej pracy już następnego dnia po rozwiązaniu umowy czy dostęp do platformy edukacyjnej do końca tego roku – przekazano.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Doicze post
Doicze post
21/02/2025 11:38

Jak to mówił niegdyś jeden z kandydatów – ” i żeby nie było niczego” . Rząd podchwycił?

zocha
zocha
21/02/2025 11:11

Niestety z zarządzaniem Pocztą Polską nie poradził sobie żaden rząd po 89 roku.
Niemniej jednak to ta ekipa, czyli Platforma nazywana Obywatelską, miała znać się na gospodarce. Podobno mieli pomysł na ożywienie gospodarcze Polski, a jak wyszło to kilka przykładów poniżej:

  1. Minister klimatu Paulina Hennig-Kloska chce ratować środowisko, a nie wie ile jest parków narodowych w Polsce.
  2. Minister klimatu Paulina Hennig-Kloska chce produkować energię z prądu.
  3. Minister do spraw równości Katarzyna Kotula (Lewica) nie wie czy jest magistrem czy też nie jest.
  4. Minister edukacji Barbara Nowacka twierdzi, że obóz z Auschwitz budowali polscy naziści!
  5. Minister edukacji Barbara Nowacka stwierdziła, że zadania domowe są niestosowne, a nauczyciel ma prawo zweryfikować, czy uczeń np. nauczył się wiersza, ale nie może wystawić za to oceny
  6. Minister obrony Władysław Kosiniak Kamysz (PSL) ma spakowany plecak i będzie mógł szybko uciekać gdyby wystąpiło realne zagrożenie
  7. Ministerstwo infrastruktury doprowadził na skraj bankructwa PKP Cargo
  8. Ministerstwo finansów (Platforma Obywatelska) opodatkowało płoty i chce wprowadzić podatek katastralny. Dla porównania, jeżeli teraz za swój dom o wartości około 1 miliona złotych płacicie podatek gruntowy w wysokości np. 1000 zł rocznie to po wprowadzeniu podatku katastralnego zapłacicie od 1 do 2 % wartości nieruchomości miesięcznie czyli od 1000 do 2000 zł podatku miesięcznie!!!
  9. Podawajcie ludzie kolejne przykłady doskonałych rządów tej ekipy
krycha
krycha
24/02/2025 20:38
Odpowiedź  zocha

Celnie. Dziękuję.

medyk
25/02/2025 09:04
Odpowiedź  zocha

Dramat! Te działania są celowe na unicestwienie Polski, a debile głosujące na wrogów Polski zachowują się nadal jak odurzeni narkotykami.

Shakira
Shakira
20/02/2025 22:37

Wszystko się sypie za tego rządu czy naprawdę są jeszcze naiwniacy, którzy ich popierają?

andrzej
andrzej
20/02/2025 14:14

Nic się nie bójcie,włodarze miasta zadbali o to żeby pracy dla Gnieźnian nie brakowało … w magazynach pod poznaniem…

Zdzisław
Zdzisław
20/02/2025 12:02

Miasto z kartonu, miasto teoretyczne i kamieni kupa. Kto gasi światło?

Nutka
Nutka
20/02/2025 10:55

Współczuję każdemu kto traci pracę.
PS. Ładny budynek poczty mamy, chodząc ulicami tego nie dostrzegłam.

Marek
Marek
20/02/2025 15:54
Odpowiedź  Nutka

Ale już niedługo będzie ładniej ale już nie poczty



© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.