W porcie wojennym w Świnoujściu odbyła się dzisiaj uroczystość z okazji 35. rocznicy podniesienia biało-czerwonej bandery na Okręcie Rzeczypospolitej Polskiej „Gniezno”. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele miasta.
Uroczystość miała miejsce na okręcie, na którym banderę po raz pierwszy podniesiono 23 lutego 1990 roku, co jest momentem rozpoczęcia służby w Marynarce Wojennej RP. Zgodnie z tradycją, ten dzień jest najważniejszym dla całej załogi służącej na jednostce.
W wydarzeniu, które odbyło się w piątek 21 lutego br., wzięli udział także zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych z Gniezna, a także dowództwo jednostki i jego załoga. W trakcie uroczystości nie zabrakło podziękowań za te 35 lat służby oraz życzeń pomyślności.
ORP „Gniezno” jest jednostką przeznaczoną do transportu drogą morską wojsk i techniki wojskowej, załadunku i wyładunku (zarówno w porcie jak i bezpośrednio z plaży) sprzętu i żołnierzy wraz z osobistym wyposażeniem.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.