|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Nowa kaplica w Szpitalu już służy pacjentom

Źródło: Szpital Pomnik Chrztu Polski

W lecznicy przy ul. 3 Maja otwarta została już nowa kaplica, która zastąpi dotychczasową,  znajdującą się w lokalizacji utrudniającej korzystanie przez część pacjentów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w wyznaczonym przez dyrekcję szpitala pomieszczeniu w starszej części lecznicy przy ul. 3 Maja (łącznik pomiędzy SOR a budynkiem A) otwarta została nowa kaplica szpitalna. Przypomnijmy, że poprzednia znajdowała się na półpiętrze, przez co dla osób  z problemami ruchowymi dostęp do niej był utrudniony z uwagi na schody.

– Tym samym całe trzecie piętro nowego budynku wykorzystywane będzie nadal w celach realizacji świadczeń medycznych, a dokładniej rehabilitacji pacjentów oraz Kompleksowej Opieki Kardiologicznej dla pacjenta po zawale mięśnia sercowego – informuje Szpital. Remont wykonano środkami pochodzącymi z budżetu szpitala, a wyposażenie pochodzi z poprzedniej kaplicy.

Kaplica jest dostępna dla pacjentów oraz personelu przez całą dobę natomiast msze oprawiana są w każdą niedzielę oraz w święta nakazane o godz. 11.00.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
katolik
katolik
15/12/2022 15:39

Jak zwykle. Niby-ołtarz bez krzyża, a ksiądz do krzyża i tabernakulum tyłem.

Goga
Goga
15/12/2022 12:53

Lewactwo zaraz zawyje.

Bonhaus
Bonhaus
15/12/2022 21:55
Odpowiedź  Goga

Za pieniądze polskiego podatnika utrzymuje się biznesy kościelne .I to gdzie ? W niedofinansowanych szpitalach© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.