|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju

Ogień zapalony w Betlejem, w miejscu narodzin Jezusa, w niedzielne przedpołudnie dotarł do Gniezna, gdzie zostało w symboliczny sposób przekazane wiernym całej archidiecezji.

Gnieźnieńscy harcerze, którzy przejęli przed kilkoma dniami ogień z Betlejem, dostarczony do Polski ze Słowacji w ramach sztafety, przekazali je duchowieństwu, władzom samorządowym i mieszkańcom miasta na uroczystej mszy świętej, odprawionej w katedrze. Już po raz trzydziesty drugi światło przebyło daleką drogę, by nieść wszystkim hasło pokoju. Do tego też nawiązywał w swojej homilii bp Radosław Orchowicz, który sprawował nabożeństwo w bazylice wraz z ks. Wojciechem Orzechowskim, diecezjalnym duszpasterzem harcerzy.

– W tym roku, przynosząc to Betlejemskie Światło Pokoju z hasłem „Światło dla ciebie”, same druhny i druhowie podkreślacie, że nie sposób nie dostrzec Betlejemskiego Światła Pokoju z Jezusem, który rodząc się w Betlejem staje się człowiekiem i będąc z Bogiem dzieli się prawdą o tym, kim jest Bóg. To jest spełnienie obietnicy, którą dał Bóg o Emmanuelu, Bogu z nami, który narodzi się z dziewicy. W ten sposób to światło staje się dla nas wszystkich zapewnieniem, że nawet jeśli wydarzenia w świecie, sytuacje w moim życiu, spowije ciemność, to mogę ufać, mogę mieć nadzieję, że mogę znaleźć światło, za którym warto pójść, któremu warto się dać poprowadzić, którego źródłem jest Bóg – mówił bp Radosław Orchowicz w homilii.

Po modlitwie przedstawiciele gnieźnieńskiego hufca przekazali Betlejemskie Światło Pokoju biskupowi, a następnie także władzom miasta i drużynom harcerskim. Teraz płomień zostanie przekazany także do parafii i trafi do domów gnieźnian.

  

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.