Przez rok dzieci z Przedszkola nr 9 przy ul. Radosnej będą chodzić do placówki przy ul. Czarnieckiego, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa nr 3. Powodem jest generalny remont placówki, na który Miasto otrzymało dofinansowanie.
Pierwsze zajęcia adaptacyjne dla przedszkolaków zaplanowano już w ostatnich dniach sierpnia, na kilka dni przed początkiem roku szkolnego, ale już teraz wydano oficjalne zarządzenie prezydenta o przeniesieniu zajęć z budynku przedszkola do szkoły. Powodem jest gruntowna termomodernizacja budynku placówki przy ul. Radosnej. Potrwa ona rok, a przez ten czas dzieci z tej jednostki będą korzystać z gościnności starszych roczników, niemalże „po sąsiedzku”, dwie ulice dalej. W tym celu, na działalność przedszkolną, za porozumieniem dyrekcji obu jednostek, wykorzystana zostanie część pomieszczeń SP nr 3.
W ramach zaplanowanych prac, budynek przy ul. Radosnej doczeka się docieplenia ścian zewnętrznych, dachu, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa. Ponadto zmodernizowana zostanie instalacja centralnego ogrzewania, gdzie oprócz kotła gazowego pojawi się pompa ciepła. Ponadto wymianie ulegnie instalacja rozprowadzająca ciepło, a także oświetlenie wewnętrzne. Obiekt doczeka się również paneli fotowoltaicznych.
Projekt termomodernizacji kosztować będzie 2 mln 179 tys. złotych, z czego z KPO pozyskano dofinansowanie na poziomie 1 mln 401 tys. złotych.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.