|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Gniezno wśród miast o najtańszym ubezpieczeniu OC

Zmotoryzowani z terenu Gniezna płacą jedne z najniższych w kraju stawek za ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Od wielu miesięcy mówi się o nieuniknionych podwyżkach cen ubezpieczenia komunikacyjnego. Składa się na to m.in. rekomendacja KNF i coraz surowsze przepisy mające na celu weryfikację nie tylko bezszkodowej, ale i pozbawionej mandatów i punktów karnych jazdy.

Z danych multiagencji Punkta wynika, że podniesienie składek OC w grudniu odczuwalne było w miastach poniżej 100 tysięcy mieszkańców. Tu średnia skoczyła w porównaniu do poprzedniego miesiąca o 19 zł i jest także o 2 zł wyższa niż przed rokiem w analogicznym okresie. Drożej niż w mniejszych miejscowościach jest w miastach, które zamieszkuje więcej niż 100 tysięcy osób. Tu średnia to 590 zł, ale jest niższa o 8 zł niż w listopadzie i nieznacznie wyższa niż rok temu (w grudniu 2021 – o 5 zł).

Spoglądając na ranking najdroższych miast, wyraźnie widać, że wysokie ceny utrzymują się w miasteczkach leżących w niedalekiej odległości od miast wojewódzkich – np. Marki, Chorzów, Police – gdzie najczęściej ubezpieczane są drogie pojazdy.

Najtańszym miastem w Polsce w grudniu 2022 był Włocławek. Kwota, którą trzeba było zapłacić tam za obowiązkowe ubezpieczenie OC pojazdu wynosiła 366 zł. Różnica pomiędzy najdroższym i najtańszym miastem w Polsce wynosi aż 336 procent.

W tym zestawieniu Gniezno znajdowało się na 3. miejscu pod względem średniej ceny OC w grudniu 2022 roku, wynoszącym w Pierwszej Stolicy 394 złote. Średnia województwa wielkopolskiego wynosi 529 zł. Poza wspomnianym Włocławkiem na pierwszej pozycji, na drugiej uplasował się Oświęcim z kwotą 384 złote.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.