|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Pożar w bloku. Mieszkańcy ewakuowani drabiną

źródło: trzemeszno24.info

Do dużego pożaru doszło we wtorkowe przedpołudnie w Niewolnie koło Trzemeszna. Na miejscu działało kilka zastępów straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło 10 stycznia, około godziny 10. To wówczas mieszkańcy bloku stojącego w Niewolnie zauważyli gęsty dym, który wydobywał się z piwnicy i wypełnił klatkę schodową.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano liczne zastępy straży pożarnej. Po dotarciu pierwszych z nich zastano rozległy pożar w piwnicy piętrowego budynku mieszkalnego – do czasu przyjazdu strażaków część mieszkańców opuściła blok, jednak innych lokatorów trzeba było ewakuować za pomocą drabiny. Dwie osoby wymagały pomocy medycznej – początkowo udzielili jej strażacy, a później wezwani ratownicy. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Działania gaśnicze polegały na stłumieniu ognia, a także zlokalizowaniu jego źródła. Po ugaszeniu płomieni konieczne było dogaszenie spalonych przedmiotów, znajdujących się w piwnicy. Na tę chwilę nie wiadomo, co dokładnie uległo spaleniu. 

Na miejscu obecna była także policja oraz przybyli przedstawiciele władz gminy.

 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.