|  MN  |  9 komentarzy

Spotkanie z prof. Kochańskim

Forum Gniezno dla Życia i Rodziny zaprasza na trzeci „Wieczór z genetyką”, prowadzony przez genetyka prof. Andrzeja Kochańskiego.

Najbliższe spotkanie: piątek, 13 stycznia 2023 roku, o 19.00 w klasztorze ojców franciszkanów w Gnieźnie (ul. Franciszkańska 12). Temat spotkania: Czy inżynieria genetyczna może ulepszyć człowieka?

– W 2015 r. po raz pierwszy opublikowano wyniki badań nad modyfikacją genów ludzkich zarodków. W 2018 r. świat dowiedział się o narodzinach Lulu i Nany, dwóch dziewczynek z modyfikacją genu. W 2022 r. świat obiegła wiadomość o hodowli zarodków mysich w specjalnych bioreaktorach ( prototyp sztucznej macicy). Co będzie dalej? Na tym spotkaniu odniesiemy się do ostatnich prób tzw. wzmocnienia genetycznego człowieka – informują organizatorzy.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bobhaus
Bobhaus
13/01/2023 17:33

Syn miejscowego ortodoksyjnego komucha robi teraz w konserwatywnej nauce .Genetyka przystoi salom wykładowym Uniwersytetów i Szkół szkół a nie klasztorów czy kościołów.

absolwent
absolwent
14/01/2023 12:15
Odpowiedź  Bobhaus

Co ma piernik do wiatraka? Jaki ortodoksyjny komuch? Na szczęście każdy w Polsce ma teraz prawo do własnych poglądów szczególnie światopoglądowych i ty, niejaki „Bobhausie” nie będziesz wytyczał ludziom linii ideologicznych. A, że jesteś kompletnie oderwany od rzeczywistości i uwiera Cię religia, to świadczy o tym Twój głupi wpis, że wykład odbywa się w klasztornych pomieszczeniach. A dlaczego by nie? Co masz przeciwko temu? Ty na pewno nie wiesz, ale najbardziej prestiżowe uczelnie w wysoko rozwiniętych krajach świata znajdują się właśnie uczelnie wyznaniowe. Ale to się nie mieści już w twojej małej głowie!

Bobhaus
Bobhaus
17/01/2023 05:36
Odpowiedź  absolwent

Dla mnie komuch to komuch jak i dzieci komucha . Pytanie zasadnicze to dlaczego ta ,,wybitność,, profesorska nie wystąpiła w sali uniwersyteckiej ze swą prelekcją? Czego się wybitność obawiała ??Co do ,,poglądów,, nigdy nie ośmielił bym się wytyczać komuś ,,linii ideologicznych ,, tak jak to robią co poniektórzy nie tylko tutaj. A co do prestiżu uczelni wyznaniowych to może byś ,,absolwencie,, wymienił te uczelnie??

Józef K.
Józef K.
13/01/2023 09:25

Wybitny człowiek z Gniezna. Syn znanych lekarzy.

Bobhaus
Bobhaus
13/01/2023 17:34
Odpowiedź  Józef K.

W czym ta ,,wybitność,,??To że jest ten ,,naukowiec,, przeciwnikiem zapłodnienia in vitro?To jest wybitność?

medyk
medyk
14/01/2023 12:06
Odpowiedź  Bobhaus

I bardzo dobrze, ze jest przeciwnikiem „in vitro”, które nie jest żadną metodą leczniczą, a jedynie ingerowaniem w ludzkie geny tylko po to, by zaspokoić chęć posiadania dziecka nieetycznymi sposobami.

Bobhaus
Bobhaus
17/01/2023 06:17
Odpowiedź  medyk

Ilość dzieci która się urodziła w wyniku zapłodnienia metodą ,, in vitro ,, mówi sama za siebie.A obawy i stygmatyzowanie dzieci tak poczętych przez niektórych księży – KS. ,,PROF,,. FRANCISZK LONGCHAMPS DE BERIER.Według którego dzieci urodzone z metody in vitro mają mieć jakoby jakąś ,,bruzdę ,, na twarzy.Facet wyraźnie chce wzbudzić nienawiść do dzieci tak urodzonych.Drugi taki to min.Czarnek ze swą deformą systemu oświaty .Który ten temat podejmuje w podręczniku do nauki pseudo przedmiotu ,,HIT,, Mniemam że to jest w ramach ,,miłości ,, do bliźniego.Co do etyczności metody in vitro podnoszonej przez kościół katolicki i jego funkcjonariuszy. Skoro Bóg jak twierdzicie jest inicjatorem wszystkiego co powstało i powstaje .To czy należało nie by przyjąć że to Bóg rękami mądrych ludzi nauki . Stworzył te metodę by pomóc cierpiącym na bezpłodność. Póki co to tylko ludzie – księża i biskupi ,,wyrażają ,, sprzeciw przeciwko tej metodzie. A nie Bóg.

Mirosław
Mirosław
12/01/2023 21:39

Ciekawy prelegent, warto przyjść!

Bobhaus
Bobhaus
17/01/2023 06:19
Odpowiedź  Mirosław

Słuchać monologu czy dyskutować z różnych pozycji światopoglądowych?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.