|  Rafał Wichniewicz  |  28 komentarzy

Obraz Matki Boskiej odwiedził skazanych w ZK Gębarzewo

Już pod koniec stycznia peregrynujący po archidiecezji gnieźnieńskiej obraz Matki Boskiej Częstochowskiej dotrze do parafii w gnieźnieńskich dekanatach. W piątek przybyła do Zakładu Karnego w Gębarzewie.

Od kwietnia 2022 roku po archidiecezji gnieźnieńskiej wędruje obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Wydarzenie to jest szczególnie obchodzone w każdej kolejnej parafii, do której przybywa wizerunek. Towarzyszą temu modlitwy w intencji wiernych oraz niesionych próśb.

Od kilku tygodni obraz odwiedza poszczególne zgromadzenia zakonne oraz zamknięte wspólnoty. W piątek 13 stycznia obraz przybył do Zakładu Karnego w Gębarzewie, gdzie poza powitaniem go przez jego załogę był także kapelan ks. Piotr Dworek, kustosz obrazu o. Paweł Subik i klerycy gnieźnieńskiego Seminarium. Tam też obraz został umieszczony w sali więziennej, wykorzystywanej także jako kaplica, gdzie mogą się udawać zainteresowani osadzeni.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gniezno
gniezno
16/01/2023 07:42

dlaczego ateisci uważają że ich prawada jest najświętsza 🙂 ?

Bobhaus
Bobhaus
16/01/2023 21:17
Odpowiedź  gniezno

A dlaczego ,,katolicy,, robią szopkę ze swej religii??

Zenon
Zenon
14/01/2023 15:09

No to resocjalizacja jest już nie potrzebna . Po tej wizycie wyszscy są święci

Andrzej
Andrzej
14/01/2023 14:25

ten kraj to jest jedno wielkie pośmiewisko … Średniowiecze się kłania

emigrant
emigrant
14/01/2023 23:55
Odpowiedź  Andrzej

Ucz się historii człowieku, bo nie masz zielonego pojęcia o średniowieczu. No cóż, wy z tej opozycji tak macie.

Andrzej
Andrzej
16/01/2023 07:06
Odpowiedź  emigrant

opozycji ;D za dużo tvpis chłopie

wilk
wilk
14/01/2023 14:10

bobekhaus–wolałbyś aby jeździli dalej z ….czerwoną gwiazdą prawda ??Tamte czasy nie wrócą,na szczęście,jest wolność wyznania,więc takie ateistyczne bobki nie powinny zabierać w ogóle słowa,na ten temat.

łysy
łysy
15/01/2023 12:52
Odpowiedź  wilk

Ten cały bobekhaus to raczej jakiś szczylek, który urodził wiele lat po upadku komuny.

Bobhaus
Bobhaus
16/01/2023 01:49
Odpowiedź  łysy

Skoro nie umiesz czytać ze zrozumieniem to i trudno z tobą polemizować.Mylisz się w ocenach i ,,prognozowaniu ,, wieku piszącego.

Bobhaus
Bobhaus
16/01/2023 01:52
Odpowiedź  wilk

Pachniesz mi kruchcianym myśleniem.Czyżbyś był ,,miłującym,, księżulem??A możeś jest tym ,,alumnem,, z tłumnego onegdaj gnieźnieńskiego seminarium?

senior
senior
14/01/2023 12:19

Po niektórych komentarzach widać niezasłużoną wrogość gnieźnian do spraw religii. Panie i panowie, co z tego macie, ze wyśmiewacie publicznie i anonimowo tych, którzy uczęszczają na nabożeństwa i m.in. czczą Matkę Bożą? Jeżeli jesteście niewierzący, to zostawcie nas w spokoju. My was nie wyśmiewamy, a w duchu przyznam, że modlimy się za was o opamiętanie.

Andrzej
Andrzej
15/01/2023 14:16
Odpowiedź  senior

kler macza swe brudne paluchy w prawie które obowiązuje wszystkich Polaków wierzących czy też nie,obyś drogi seniorze przejrzał w końcu na oczy. Władza ,mamona i bezkarność o to polski kler

Jagoda
Jagoda
15/01/2023 22:40
Odpowiedź  Andrzej

Jesteś wzrokiem Kościoła.,nie dajesz na tace to milcz. A niby to w jakim prawie kler „macza” palce???

Marek
Marek
15/01/2023 16:58
Odpowiedź  senior

Drogi seniorze, a może by tak kler utrzymywał się za własne pieniążki, a nie za publiczne czyli nas wszystkich ciężko pracujących ludzi. Wszystkie tego typu szopki kosztują, a jak widać na zdjęciach są w nią zaangażowaniu funkcjonariusze publiczni.

Czerepach
Czerepach
15/01/2023 22:45
Odpowiedź  Marek

Kler nie jest utrzymywany za Twoje pieniądze, jesteś kompletnie odjechany. A taca jest dobrowolna. Chcę to daję, nie chcę to nie muszę. A państwo ani samorządy księżom żadnych pieniędzy nie daje. Jeżeli wiesz lepiej to proszę napisz kto, gdzie, kiedy i komu?

Marek
Marek
16/01/2023 15:02
Odpowiedź  Czerepach

Proszę bardzo:
– nauczanie religii w szkołach
– Fundusz Kościelny
– Ordynariat Polowy Wojska Polskiego
– dotacje do remontów zabytków kościelnych
– ulga związana z podatkiem PIT
– częściowe płacenie składki ZUS i NFZ za niektórych duchownych
– kapelani szpitalni, więzienni itp
nie mówiąc już o możliwości zakupu ziemi z 99% bonifikatą, które często pochodzą z Państwa i samorządów

Zapamiętaj jedną rzecz, rząd nie ma pieniędzy innych niż te, które nam zabiera, więc jeśli KK nie płaci, a zyskuje to jest to z moich i Twoich podatków. I nikt tutaj nie mówi o dobrowolnej tacy, tylko przymusowym płaceniu wysokich podatków i nieuczciwym rozdzielaniu tych pieniędzy, których beneficjentem jest m.in. kler.

Dlaczego ja nie mogę kupić ziemi z taką bonifikatą pod dom? Zapytasz dlaczego dom, KK dostaje bonifikatę na cele sakralne. Daleko nie szukać pewien Pan biskup polowy choduje sobie daniele na własny użytek. Skoro KK nie potrafi dotrzymać słowa to mi też się należy na dowolny cele.

katolik
katolik
16/01/2023 22:05
Odpowiedź  Marek

Ty naprawdę myślisz tak, jak piszesz? Otóż nauczanie religii w szkołach jest zagwarantowane w konstytucji. Także opieka duchownych w wojsku, szpitalach. Zatem Twoja opcja polityczna, która tak dumnie ze swoim byłym prezydentem nosi koszulkę z napisem Konstytucja, niech się z tą konstytucją wreszcie zapozna. Pod warunkiem, ze zrozumie to, co w niej napisane. co do składek nie masz wiedzy za grosz. Kapłani płacą składki , podatki i inne zobowiązania tak samo, jak każdy polski obywatel. Także ulgi PIT sa takie same, ja każdego obywatela. Dotacje do remontów obiektów sakralnych nie są darowizną na rzecz Kościoła tylko na rzecz Dóbr Kulturalnych naszej ojczyzny. Gdyby nie te kościoły, to byś nie znał historii, tradycji, kultury itd. To są nasze dobra narodowe, a nie majątki księży. Ziemi nikt nie sprzedaje Kościołowi za 1 % wartości, masz wiedzę, to napisz! Natomiast w rękach państwa polskiego nadal są olbrzymie zasoby ziemskie należące do Kościoła, które bezprawnie za rządów twoich komunistycznych przyjaciół Kościołowi odebrano. Karzeł jesteś i tyle, bo paplasz trzy po trzy byle tylko zamęt siać.

Marek
Marek
17/01/2023 21:24
Odpowiedź  katolik

Twoim tokiem idźmy dalej. Bóg stworzył ziemię więc wszystko należy do kościoła. Wyraziłem swoją opinię. A karłem to możesz nazwać prezesa pewnej partii, który skłócił społeczeństwo wraz z KK oraz pewnym panem z Torunia. Cała nadzieja w kolejnych pokoleniach, które może wyprowadzą ten kraj na prostą.

Z jaką zarazą mamy do czynienia mówił już Tadeusz Kościuszko, którego słowami zakończę tą dyskusję „Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań.”

Nic się nie zmieniło

Bobhaus
Bobhaus
13/01/2023 17:30

Klerykalizacja tego Państwa przybiera już groteskowe formy.

Jendrek
Jendrek
13/01/2023 20:46
Odpowiedź  Bobhaus

Jak narazie głupszej wypowiedzi nie przeczytałem .

Bobhaus
Bobhaus
16/01/2023 01:44
Odpowiedź  Jendrek

Klerykałowie jak i zainteresowani czyli samozwańczy ,,pełnomocnicy,, Boga już tak mają że nie potrafią iść w spór.Opcja myślenie jest trwale wyłączona.

Jendrek
Jendrek
16/01/2023 23:46
Odpowiedź  Bobhaus

Wszystkich uzurpatorów jedynie słusznego marksistowskiego myślenia i układania życia dla mas wspomagają często swoją wiedzę i inteligencję gazetą Urbana. Podstawa muszą mieć zawsze wroga klasowego.Dlatego……”Opcja myślenie jest trwale wyłączona ” cechuje antyklerykałów .Życzę zdrowia a chciałbym błogosławieństwa Bożego tylko dla ateisty , agnostyka czy komunisty to już pewnie nietolerancja .

Bobhaus
Bobhaus
18/01/2023 01:34
Odpowiedź  Jendrek

Nie potrzebuję abyś się o mnie zamartwiał o ,,dostawę ,, błogosławieństwa kogoś na kogo się powołujesz .Antyklerykalizm jak i kontestowanie postępowania kleru katolickiego jedynie słusznej religii w Polsce . Było już na długo przed marksistami .W zasadzie można by uznać że zaczęło się od Marcina Lutra. Więc przyprawianie mi gęby ,,uzurpatora marksisty ,, wskazuje że skończyły się księżulowi argumenty. A pozostało jeno wbijanie w glebę inwektywami , jak i pomówieniami o nieprawomyślne poglądy. I tutaj jesteś identyczny w postępowaniu z komunistami. Oni też tak działali. Co do literatury czy też gazet to czytam co chcę i nic tobie do tego. Faktem jest że toruńskiej gadzinówki która szczuje na wszystko i wszystkich inaczej myślących nie czytuję .A to po to by nie obrażać swego intelektu. A po to by rozpalić w kominku stosuję profesjonalną podpałkę .

Jendrek
Jendrek
09/02/2023 12:27
Odpowiedź  Bobhaus

Jestem świeckim katolikiem .Używanie zaimków osobowych cechowało marksistowską nowomowę używaną przez komunistów ….wstyd się przyzać ?Na egzekutywie partyjnej PZPR-u lub departamentu IV MSW PRL pana wypowiedź byłaby hitem.Widzę,że intelektu brak i bardziej cyt.”pachniesz mi” brakiem inteligencji i dobrego wychowania niż merytoryczną polemiką .

Marek
Marek
13/01/2023 16:48

XXI wiek po jednej stronie świata ludzie lecą na Marsa, po drugiej wożą obrazy

Andrzej
Andrzej
14/01/2023 14:29
Odpowiedź  Marek

Coś ci się chyba śniło z tymi ludźmi na marsie ;D ale co do samego sensu masz rację

Marek
Marek
15/01/2023 16:54
Odpowiedź  Andrzej

póki co łazikami ale lecą 😉

Majomir
Majomir
13/01/2023 16:39

Święci z Gębaja© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.