Przejdź do treści głównej


Coroczna podwyżka stawek za wodę i kanalizację

Mieszkańcy Gniezna oraz części gmin Gniezno i Czerniejewo zapłacą więcej za wodę. Od 6 czerwca 2026 roku zaczną obowiązywać nowe taryfy wprowadzone przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie, obejmujące zarówno ceny za dostarczanie wody, jak i opłaty za odprowadzanie ścieków. Nowe stawki zostały wprowadzone na podstawie decyzji z 8 maja 2024 roku.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie poinformowało, że od 6 czerwca 2026 roku obowiązywać będą nowe ceny za dostarczanie wody i odbiór ścieków. Zmieni się cena wody dla gospodarstw domowych na terenie miasta Gniezna, części gminy Gniezno oraz gminy Czerniejewo.

Od 6 czerwca 2025 roku zmienią się ceny:

  • dostarczonej wody – Miasto Gniezno, część Gminy Gniezno i Gmina Czerniejewo: gospodarstwa domowe 5,70 zł (było 5,29 zł), pozostałe cele 5,78 zł (było 5,37zł).
  • odebranych ścieków:
    • Miasto Gniezno 10,67 zł (było 9,85 zł),
    • Gmina Gniezno, obszar Jankowo Dolne 10,67 zł (było 9,85 zł),
    • Gmina Gniezno, obszar Zdziechowa 10,67 zł (było 9,85 zł),
    • Gmina Gniezno, pozostałe obszary 10,67 zł (było 9,85 zł),
    • Gmina Czerniejewo, obszar Czerniejewo 10,67 zł (było 9,85 zł),
    • Gmina Czerniejewo, obszar Żydowo 10,67 zł (było 9,85 zł),

Ponadto w komunikacie podano stawki opłat abonamentowych oraz za przekroczenie warunków wprowadzania ścieków przemysłowych. Wysokość uzależniona jest od stopnia przekroczenia dopuszczalnych norm.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Zdzisław K
Zdzisław K
15/05/2026 10:31

Miłego Dzionka!

Janusz_z_pyrlandi
Janusz_z_pyrlandi
15/05/2026 08:21

usmiechnijcie sie brygada co tacy smutni 🤡 nowe technologie eko ratujemy planete a rachunki ciągle do góry, kleszczemy dalej

Krzysztof
Krzysztof
15/05/2026 08:19

Za jakość się płaci.

ugabuga
ugabuga
15/05/2026 01:33

Pier…. Złodzieje a teraz zapytajcie sie ile zarabia prezes i jego przydupasy w wodociągach to się dowiecie skąd ciągle podwyżki.

wilk
wilk
15/05/2026 00:26

Co za banda złodziei i oszustów !!! A pisałem wiele razy NIE głosować na SITWE z platformy.lewicy,czy zsl i tym podobne przypadki reliktów komuny,bo inaczej będą same podwyżki!!! Ta antypolska i antyspołeczna zgraja tylko potrafi rządzić podwyżkami a dla mieszkańców nic innego nie zaoferują,natomiast do siebie towarzyszy wzajemnej adoracji,oczywiście,różne intratne …STOŁKI i PREMIE z naszych podatków!!!! PYTAM się KTO na tą sitwę post komuszą głosuje ????

Tom
Tom
14/05/2026 22:28

Ja się zapytuję, czym ta coroczna tradycja podwyżkowa jest podyktowana? Co za tym idzie? Jakaś lepsza jakość wody nastanie czy złote rury będą tę lepszejszą wodę doprowadzać? Czy kryzys, czy dobrobyt – podwyżka co roku być musi. Chore i bez jakiegokolwiek nadzoru. Wodociągi – kolejne państwo w państwie

Jerzy
Jerzy
14/05/2026 17:14

Bardzo dobrze to jest za mało ja bym podwyższył 100% i tak co roku. Jeszcze pozabierać renty i emerytury i będzie git może czegoś w końcu ludziska się nauczą