Coroczna podwyżka stawek za wodę i kanalizację

Mieszkańcy Gniezna oraz części gmin Gniezno i Czerniejewo zapłacą więcej za wodę. Od 6 czerwca 2026 roku zaczną obowiązywać nowe taryfy wprowadzone przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie, obejmujące zarówno ceny za dostarczanie wody, jak i opłaty za odprowadzanie ścieków. Nowe stawki zostały wprowadzone na podstawie decyzji z 8 maja 2024 roku.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie poinformowało, że od 6 czerwca 2026 roku obowiązywać będą nowe ceny za dostarczanie wody i odbiór ścieków. Zmieni się cena wody dla gospodarstw domowych na terenie miasta Gniezna, części gminy Gniezno oraz gminy Czerniejewo.
Od 6 czerwca 2025 roku zmienią się ceny:
- dostarczonej wody – Miasto Gniezno, część Gminy Gniezno i Gmina Czerniejewo: gospodarstwa domowe 5,70 zł (było 5,29 zł), pozostałe cele 5,78 zł (było 5,37zł).
- odebranych ścieków:
- Miasto Gniezno 10,67 zł (było 9,85 zł),
- Gmina Gniezno, obszar Jankowo Dolne 10,67 zł (było 9,85 zł),
- Gmina Gniezno, obszar Zdziechowa 10,67 zł (było 9,85 zł),
- Gmina Gniezno, pozostałe obszary 10,67 zł (było 9,85 zł),
- Gmina Czerniejewo, obszar Czerniejewo 10,67 zł (było 9,85 zł),
- Gmina Czerniejewo, obszar Żydowo 10,67 zł (było 9,85 zł),
Ponadto w komunikacie podano stawki opłat abonamentowych oraz za przekroczenie warunków wprowadzania ścieków przemysłowych. Wysokość uzależniona jest od stopnia przekroczenia dopuszczalnych norm.
#Tagi
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.




















Miłego Dzionka!
usmiechnijcie sie brygada co tacy smutni 🤡 nowe technologie eko ratujemy planete a rachunki ciągle do góry, kleszczemy dalej
Za jakość się płaci.
Pier…. Złodzieje a teraz zapytajcie sie ile zarabia prezes i jego przydupasy w wodociągach to się dowiecie skąd ciągle podwyżki.
Co za banda złodziei i oszustów !!! A pisałem wiele razy NIE głosować na SITWE z platformy.lewicy,czy zsl i tym podobne przypadki reliktów komuny,bo inaczej będą same podwyżki!!! Ta antypolska i antyspołeczna zgraja tylko potrafi rządzić podwyżkami a dla mieszkańców nic innego nie zaoferują,natomiast do siebie towarzyszy wzajemnej adoracji,oczywiście,różne intratne …STOŁKI i PREMIE z naszych podatków!!!! PYTAM się KTO na tą sitwę post komuszą głosuje ????
Ja się zapytuję, czym ta coroczna tradycja podwyżkowa jest podyktowana? Co za tym idzie? Jakaś lepsza jakość wody nastanie czy złote rury będą tę lepszejszą wodę doprowadzać? Czy kryzys, czy dobrobyt – podwyżka co roku być musi. Chore i bez jakiegokolwiek nadzoru. Wodociągi – kolejne państwo w państwie
Bardzo dobrze to jest za mało ja bym podwyższył 100% i tak co roku. Jeszcze pozabierać renty i emerytury i będzie git może czegoś w końcu ludziska się nauczą