Przejdź do treści głównej


Nowy market ma powstać w centrum Gniezna. Dino wystąpiło o pozwolenie na budowę

Teren zakupiony przez Dino przy ul. Wyszyńskiego

To była kwestia czasu, jak właściciel nieruchomości przy ul. Wyszyńskiego zdecyduje o zainwestowaniu w centrum miasta. Po tym, jak rok temu Dino zakupiło działkę przy tej ulicy, obecnie procedowany jest już wniosek o pozwolenie na budowę sklepu, który ma tu powstać. Po jego uzyskaniu inwestycja dla tej sieci będzie jedynie „formalnością”. 

O takim planie inwestora informowaliśmy już pod koniec lata 2025 roku. Najpierw firma Dino za 2 mln 786 tys. złotych zakupiła nieruchomość położoną przy ul. Wyszyńskiego – mowa o działce po dawnej harcówce, gdzie funkcjonuje obecnie parking.

Jednocześnie podjętym już wcześniej krokiem były warunki zabudowy dla tego terenu. Obiekt, który ma tu powstać, nie będzie z tego samego projektu, jak wszystkie sklepy tej sieci – musi on spełnić nieco inne parametry, choć kubatura będzie zbliżona – zgodnie z założeniami wniosku, będzie to 2850 metrów sześciennych, co odpowiada teoretycznie standardowej powierzchni sklepu tej sieci.

Wystąpienie o pozwolenie na budowę – co nastąpiło jeszcze w kwietniu tego roku – oznacza, że wkrótce po jego uzyskaniu firma będzie mogła przystąpić do realizacji inwestycji. Jeśli założenia firmy są utrzymane na podobnym poziomie, co wszystkie dotychczasowe realizacje na terenie Gniezna oznacza to, że nowy sklep przy ul. Wyszyńskiego będzie mógł powstać jeszcze w tym roku.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Danuta
Danuta
27/05/2026 06:30

Sklepy Dino są dobrze zaopatrzone w świeże mięso i inne towary że może spokojnie konkurować z Biedronką. Będziemy więc wspierać handlowca z kraju ,choć jak widać obecnie przydaje się w tym właśnie miejscu parking, może jakiś teren zostanie żeby nadal mógł on tam funkcjonować.

Małgorzata
Małgorzata
22/05/2026 07:02

W tym miejscu przydałby się bardzo pasaż handlowy pod dachem taki jak na Winiarach pasaż Jagielloński, gdzie można kupić warzywa, owoce i dosłownie wszystko. Tysiąclecie nie ma takiego miejsca i ludzie jeżdżą z Tysiąclecia na Winiary.

obywatel RP
obywatel RP
21/05/2026 20:45

i bedzie problem z podjechaniem tam na zakupu gdyz ludzie beda pozostawiac tam auta

Marek Zygmunt
Marek Zygmunt
20/05/2026 18:13

W tym roku wybudują kolejne DINO przy ulicy Wyszyńskiego . A w przyszłym roku zacznie się coś dziać na działce przy ulicy 3 Maja na przeciwko sklepu polskiego. To, co tam powstanie, przyćmi wszystkie inne obiekty w mieście Gnieźnie !

Piotr
Piotr
20/05/2026 17:45

Dla mnie to jest chore powinien zostać zrobiony parking piętrowy tym bardziej że i tak jest mało miejsc parkingowych w Gnieźnie