|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Mniej wniosków o preferencyjny zakup węgla

Dodatek węglowy

Zakup węgla za pośrednictwem urzędu cieszył się mniejszym zainteresowaniem niż kilka tygodni temu podczas pierwszej akcji. Wynikać to może z wysokości cen opału.

W styczniu mieszkańcy, którzy chcieli nabyć węgiel za pośrednictwem Urzędu Miejskiego, mogli ponownie składać wnioski o preferencyjny jego zakup. Tym razem jednak nie było tylu chętnych, co poprzednio.

– Prosiliśmy mieszkańców o złożenie wniosków o zakup węgla na ten rok, do końca stycznia. Zgłosiło się dużo mniej mieszkańców, niż w roku poprzednim – przyznała zastępczyni prezydenta Joanna Śmigielska. Jak przyznała, w sumie obecnie pojawiło się 250 wniosków, a w ubiegłym roku było ich 700. Mniejsze zainteresowanie wynikać może z cen węgla, które obecnie są niższe u prywatnych sprzedawców niż 2 tys. za tonę, które są ustalone ustawowo.

– W najbliższych dniach będziemy zamawiać ten węgiel, również w PGE Paliwa tak jak poprzednio i jak tylko zostanie on dostarczony przez naszego dostawcę, z każdym kto zdecydował się na zakup za naszym pośrednictwem, będzie się kontaktować spółka Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – dodała. W asortymencie ponownie będzie węgiel typu orzech oraz groszek.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek ZYGMUNT
Marek ZYGMUNT
05/02/2023 14:16

Ludzie jednak mają węgiel. To po pierwsze. A po drugie. Ludzie myślą, że już zimy nie będzie. I tu mogą się mylić !!

Tomasz
Tomasz
05/02/2023 09:51

To jak to jest, że przedtem 3500 za tonę węgla a teraz poniżej 2000?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.