Starsze osoby są szczególnie narażone na działania osób, które wykorzystują ich dobre intencje oraz grają na emocjach. Dlatego każda forma rozmowy z nimi jest ważna, także taka, którą prowadzą policjanci.
W minioną niedzielę 5 lutego w Dziekanowicach odbyło się spotkanie seniorów z policjantami z KPP Gniezno. Głównym celem spotkania było ich uświadomienie i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu.
Szczegóły działania metod oszustów telefonicznych i internetowych omówił policyjny profilaktyk, który opowiedział o przykładowych sposobach „łowienia” ofiar na wnuczka, policjanta, prokuratora itp. Ten wykład poparty był licznymi przykładami z praktyki policyjnej oraz materiałem filmowym.
Życie codzienne pokazuje, że ostrzeżenia kierowane drogą medialną nie docierają do wszystkich, ale jest jedna, która powinna być stosowana często – rozmowy dzieci i wnuków ze swoimi rodzicami czy dziadkami. To ich rola jest nieoceniona, by przestrzegać i wyjaśniać, że pieniędzy nie należy nagle wyciągać z konta, by je przekazać kompletnie nieznanej osobie, rzekomo przedstawiającej się jako policjant, prokurator czy pracownik banku.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.
„Starsze osoby są szczególnie narażone na działania osób, które wykorzystują ich dobre intencje oraz grają na emocjach”
Oprócz tego cechą charakterystyczną powojennego pokolenia junaków, pgrów i hipisów była pewna generalna dumna awersja na wiedze która 30-40 lat pózniej zaowaocowała pewnym analfabetyzmem, także warto rozmawiać jeśli coś dociera.