|  Rafał Wichniewicz  |  8 komentarzy

Obraz Matki Bożej przybył do parafii św. Michała Archanioła

Liczni wierni pojawili się w kościele na Wzgórzu Zbarskim, gdzie w środowe, późne popołudnie przybyła ikona Matki Bożej Jasnogórskiej.

Parafia pw. św. Michała Archanioła, jedna z najstarszych na terenie Gniezna, jest jedenastą z kolei, do której przybył Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej.

Ikona została przywieziona z kościoła św. Trójcy i została powitana w obecności bpa Krzysztofa Wętkowskiego, biskupa włocławskiego, związanego wcześniej z tutejszą parafią oraz proboszcza ks. Krzysztofa Woźniaka. Następnie została procesyjnie wprowadzona do świątyni, gdzie powitała ją cała wspólnota wiernych.

W najbliższy czwartek ikona zostanie przewieziona do kościoła OO. Franciszkanów, a w piątek do katedry, gdzie zaplanowano uroczystości kończące 10-miesięczną peregrynację po archidiecezji gnieźnieńskiej.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wilk
wilk
18/02/2023 18:05

A naczelny towarzysz drużyny bajzlu był przywitać??? Toż to jego parafia chyba……

Edek
Edek
16/02/2023 22:20

To jest biznes zdjęcia po 5 zł obrazki po 20 zł a gdzie jest tu rodo ??? Wszystkie parafie w Polsce co roku kilkadziesiąt mln zł wyłudzone ….. Tutaj nikt nie pyta się gdzie są podatki …

Rebeka
Rebeka
19/02/2023 10:49
Odpowiedź  NN

Taki zakaz nie miał podstaw prawnych!

Matt
Matt
20/02/2023 13:25
Odpowiedź  Rebeka

Oczywiście, że ma podstawy, wszystko zależne od zgody zarządcy obiektu/terenu. Rebeki, to trochę tak, jakby ktoś chciał prowadzić działalność gospodarczą w Twoim domu. Miałby prawo? No właśnie:)

alba
alba
21/02/2023 00:43
Odpowiedź  Matt

Kościół nie jest własnością proboszcza ani dziekana,biskupa a tym bardziej kościelnego. A zrobienie pamiątkowego zdjęcia to nie jest żadna działałalnosć gospodarcza. Kompletne pp.ylenie pojęć i brak logiki.

Matt
Matt
23/02/2023 08:00
Odpowiedź  alba

Droga Albo, polemizowałem z Rebeką. I oczywiście masz rację – Kościół należy do wspólnoty wiernych i do wszystkich, którzy chcą czerpać z Jego Dziedzictwa, które przekazał nam Jezus Chrystus. Pozdrawiam:)

senior
senior
19/02/2023 10:48
Odpowiedź  Edek

Jakie RODO? Uczestniczysz w jakichkolwiek publicznych imprezach, to potencjalnie godzisz się na pokazanie swojego wizerunku. Inna rzecz, czy reprezentujesz firmę i czy masz ją zgłoszoną prawnie. A w ogóle, gdyby nie było zdjęć na przestrzeni wieku, to nie mielibyśmy dokumentacji fotograficznych z wielu ważnych wydarzeń i skad czerpalibyśmy wiedzę o historii świata?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.