|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Kontrola NIK w szpitalu – może w bliżej nieznanej przyszłości

Szpital ul św. jana

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski skierował pismo do Najwyższej Izby Kontroli w sprawie przeprowadzenia audytu w placówce. Teraz przyszła odpowiedź z NIK.W połowie lutego informowaliśmy, że do NIK skierowane zostało pismo z gnieźnieńskiego Szpitala w sprawie konkursów o udzielanie świadczeń zdrowotnych. Jak wówczas zawarto w piśmie, celem wykonania „audytu” miało by być wyjaśnienie udziału w tych postępowaniach tzw. spółek lekarskich.

– Zawieranie z takimi podmiotami umów o udzielania świadczeń lekarskich budzi wątpliwości wśród pacjentów oraz w podmiotach tworzących na szczeblu lokalnym – pisał w piśmie Grzegorz Sieńczewski, dyrektor szpitala. Dalej prosił o wykonanie przez NIK oceny ww. procesów na podstawie konkursu na udzielanie świadczeń zdrowotnych w Oddziale Medycyny Paliatywnej (zobacz więcej).

Kilka dni temu do Szpitala nadeszła odpowiedź z NIK w tej sprawie: – Jednocześnie uprzejmie informujemy, że podniesiona przez Pana problematyka znajduje się w obszarze kontrolnego zainteresowania NIK. Niemniej należy mieć na uwadze, że Najwyższa Izba Kontroli w pierwszej kolejności zobligowana jest do zrealizowania kontroli ujętych w Planie pracy oraz tych, o których przeprowadzeniu zdecydowano już wcześniej – zawarto w piśmie dodając, że NIK musi jeszcze podjąć czynności w sprawach zleconych lub na wniosek konkretnych organów.

– Przesłany przez Pana wniosek i podniesione w nim okoliczności będą mogły potencjalnie zostać wzięte pod uwagę w procesach analizy ryzyk służących planowaniu przyszłej działalności kontrolnej, w granicach posiadanych kompetencji – zakończono.  Oznacza to w skrócie, że kontroli w najbliższym czasie nie będzie.

#Tagi

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.