|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

WOŚP 2023 w Gnieźnie ostatecznie podsumowany

366 610 złotych i 9 groszy – taka jest ostateczna kwota, którą udało się zebrać gnieźnieńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W minioną środę podsumowano działania, które niemal dwa miesiące temu przeprowadzone były w ramach 31. finału WOŚP. Przedstawiciele gnieźnieńskiego sztabu podziękowali za zaangażowanie wielu wolontariuszy, instytucji, firm oraz osób prywatnych, którzy w mniejszej lub większej formie wsparli ich działania.

Na kwotę 366 610 złotych i 9 groszy składa się 323 117,34 złote z puszek wolontariuszy oraz stacjonarnych, 22 760 złotych z eSkarbonek oraz 20 723,75 złotych z aukcji na Allegro, których było ponad sto. Mniej więcej połowa tej kwoty pochodzi z obrazów wykonanych w ramach akcji Malujemy z Sercem II.

– Finał by się nie odbył bez wszystkich sponsorów, instytucji i osób, które nam pomagały i nas wspierały. Dla mnie to był pierwszy finał w tej roli i nie ukrywam, że było ciężko i było dużo nerwów, tak przed, jak i po, do momentu otrzymania całego rozliczenia – przyznał Marek Wiertel.

Spośród 173 wolontariuszy, którzy w niedzielę kwestowali na ulicach Gniezna, najwyższą sumę udało się zebrać Łukaszowi Budzyńskiemu – ponad 5000 zł.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.