|  Materiał promocyjny  |  Zostaw komentarz

Prymus promuje czytanie! 

zdjęcie nadesłane

Uczennice i uczniowie Językowej Szkoły Podstawowej Prymus w Gnieźnie wraz z nauczycielkami języka polskiego postanowili obalić mit nudnego czytania.

W szkole odbyło się wydarzenie pod nazwą „Czytać to warto” , które obfitowało w nietuzinkowe atrakcje takie jak: „czytać, można wszędzie”. Grupa młodych aktorek z klas 4 i 7 pokazała, że książka to wspaniała towarzyszka różnorodnych podróży autobusem, pociągiem czy tramwajem.

– Czytanie to świetny trening dla mózgu, niesamowicie rozwija wyobraźnię, i jest wspaniałą drogą do rozwoju wielowymiarowej inteligencji – mówi Marta Wiśniewska-Rosołek, nauczycielka języka polskiego.

Kolejną atrakcją dla młodzieży, była Żywa Biblioteka, która składa się z uczniów poprzebieranych za swoje ulubione postacie z utworów literackich. Taką żywą książkę można było wypożyczyć i posłuchać ciekawych historyjek. Ponadto, uczniowie przynieśli do szkoły swoje książki, które mogli wymienić na inne pozycje w ramach akcji „Bookchange”.

W celu dalszego zachęcania dzieci i młodzieży do czytania, dyrekcja szkoły zakupiła kilkadziesiąt nowych pozycji do szkolnej biblioteki.  

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.