|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Wyróżnieni na gali za lawendowe pole

źródło: UMiG Czerniejewo

W minioną niedzielę w Poznaniu odbył się finał 22. edycji konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku”. Na niej to wyróżnione zostało gospodarstwo z Czerniejewa. 

Do wydarzenia organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego nominowanych zostało 20 rolników, spośród których wybrano 10 laureatów. Ci mogli liczyć na statuetkę Siewcy oraz nagrodę finansową w wysokości 15 tys. zł.

Konkurs „Wielkopolski Rolnik Roku” jest organizowany od 22 lat z inicjatywy Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Do tej pory uczestniczyło w nim blisko 1400 rolników z całej Wielkopolski. Ponad 200 laureatów oprócz tytułu „Wielkopolskiego Rolnika Roku” otrzymało statuetkę Siewcy i nagrodę finansową.

W XXII edycji udział wzięło 46 gospodarstw, z 25 powiatów naszego regionu. Organizowany konkurs to unikatowe w skali kraju oraz największe wydarzenie promujące dorobek wielkopolskiego rolnictwa.

Wśród laureatów w kategorii „inne dziedziny działalności rolniczej”: znaleźli się państwo Paulina i Bartosz Michalscy z gminy Czerinejewo, którzy w Pakszynie prowadzą Lawendowe Zdroje.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia
Gosia
28/03/2023 14:00

Wielkie gratulacje dla Państwa Pauliny i Bartosza Michalskich

Aśka
Aśka
28/03/2023 12:08

Brawo. Śliczne miejsce i widać ogrom pracy włożony w to miejsce. Jesteśmy tam co roku , a lody lawendowe mmmm© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.