|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Wojsko będzie się szkolić w czerniejewskich lasach

Przez kilka dni mieszkańcy z pogranicza powiatu gnieźnieńskiego, wrzesińskiego i poznańskiego mogą obserwować nietypowe w tej okolicy działania z udziałem wojskowych.

O wszystkim informuje Gmina Czerniejewo, która skierowała się z komunikatem do mieszkańców. Jak poinformowano, w dniach od 17 do 21 kwietnia br. na tereniach nadleśnictwa Czerniejewo jednostka wojskowa z Powidza będzie prowadzić szkolenie dla personelu narażonego na izolację.

– W szkoleniu udział weźmie grupa około 30 żołnierzy. Żołnierze będą przemieszczać się skrycie pojedynczo lub w grupach kilkuosobowych. Teren szkolenia: Sanniki – Leśna Grobla – Nekielka – Graby – Rakowo – Bure – Linery. Pojazdy zabezpieczające szkolenie, poruszać się będą po drogach dopuszczonych do ruchu – informuje Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo.

Jak dodano: W opisanym rejonie prowadzone będą prowadzone działania kinetyczne o małym natężeniu z użyciem środków pozoracji. Spodziewać się należy także obecności śmigłowca, który również będzie brał udział w ćwiczeniach.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
Jarek
12/04/2023 15:35

Ja, jako polski obywatel się na to nie zgadzam! I proszę Gniezno 24 opublikuje w końcu mój wpis, chyba, że się boicie.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.